Arlecchino și pierdutele iubiri

TEATRU

T. Excelsior - Sala "Ion Lucian", Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

22 noiembrie 19:00


Detalii eveniment

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI

de Enrico Bonavera, după o canava de Commedia dell'Arte, regia Enrico Bonavera

cu: Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, Mircea Alexandru Băluță, Aida Avieriței, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

 

Spectacolul Arlecchino şi pierdutele iubiri are un început shakespearian: doi tineri se iubesc în secret. Pentru a-i păcăli pe părinții care se împotriveau, se hotărăsc să apeleze la o licoare care simulează moartea celui care o bea. În felul acesta, au timp să își organizeze fuga. Dar calcularea greșită a timpilor și stângăcia servitorilor generează o noapte plină de încurcături și șotii. În zori, totul rezolvă, iar îndrăgostiții pot, în sfârșit, să aibă nunta mult dorită. 

 

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

Prețuri:

Bilet întreg:

PARTER: R1-R10: 30 lei

BALCON: R1, R2: 24 lei

BALCON: R3, R4: 16 lei

Preț elevi, studenți, pensionari, grup organizat: 16 lei

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

ACTRITELE - Iasi

18 noiembrie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Capcana pentru un barbat casatorit

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

18 noiembrie - Sala Teatrul Mic

URSUL

18 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

18 noiembrie - Palatul National al Copiilor

URMA PASILOR TAI...

19 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

CAFENEAUA

19 noiembrie - Sala Mare TNB

FAMILIA JELEZNOV

20 noiembrie - Sala Teatrul Mic

MISSOURI SKY

20 noiembrie - Sala Studio Excelsior

BOEING BOEING

21 noiembrie - Teatrul Elisabeta

NĂPASTA - Avanpremieră

21 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Sot de vanzare

21 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Crud

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Arlecchino și pierdutele iubiri

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

22 noiembrie - Teatrul Elisabeta

VISUL UNEI NOPTI DE VARA

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Schneider si Schuster

23 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Regele moare

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

...Escu

23 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

23 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O NOAPTE FURTUNOASA

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Inca nu, dar o sa fie...

23 noiembrie - Teatrul Elisabeta

CEA MAI FRUMOASĂ SOȚIE

23 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

Jocul timpului

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

24 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O casnicie linistita

24 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Adunarea pasarilor

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aglaja

24 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

PENSIUNE COMPLETĂ

24 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

Gin Rummy

24 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

FAPTE BUNE

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

MAREȘALII - Teatrul Stela Popescu

25 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Viața și moartea lui Richard al II-lea

25 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

25 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Testosteron

25 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

FAPTE BUNE

25 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Calul de aur

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

The History Boys

26 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Amanta

26 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Casatorie in trei

26 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Tulcea

PRENUMELE - Iasi

26 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ELIXIR - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Studio TNB

ACTRITELE - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Mare TNB

Frida, alas para volar

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Casatorie in trei

27 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Migraaaanți

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Las' că ştim noi! - Constanta

28 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Scrisori de pe front

28 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

MINUNATA LUME NOUĂ

28 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

O noapte furtunoasa

28 noiembrie - Sala Maximilian

Fa-mi loc! - Bucuresti

28 noiembrie - Palatul National al Copiilor

Autorul e în sală

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

29 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Incurcatura la nivel inalt

29 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (BUZĂU)

29 noiembrie - Sala Consiliului Județean Buzău

Despre tandrețe

30 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

30 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Puricele in ureche

30 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Serata interbelica Silviu Biris

30 noiembrie - Restaurant Elisabeta

...Escu

1 decembrie - Sala Teatrul Mic

Scrisori de pe front

1 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Apolodor | după Gellu Naum

2 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Apolodor | după Gellu Naum

2 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Anul Disparut.200/7

2 decembrie - Sala Teatrul Mic

MARGO de Alina Suărășan, regia Alexandru Maftei

2 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Adevarata poveste a celor trei purcelusi

3 decembrie - Teatrul Principal

ALL INCLUSIVE - BUZAU

3 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

AMANTA

3 decembrie - Cinema Pro

ALL INCLUSIVE - BRASOV

4 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Puricele in ureche

4 decembrie - Teatrul Elisabeta

Romeo si Julieta

4 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (ARAD)

4 decembrie - Filarmonica de Stat Arad

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

5 decembrie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

5 decembrie - Teatrul mic - Sala Studio

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

6 decembrie - Sala Teatrul Mic

Nimeni nu-i perfect

6 decembrie - Teatrul Elisabeta

Boeing Boeing - Constanta

7 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Casatorie in trei

7 decembrie - Sala Maximilian

Schneider si Schuster

7 decembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

8 decembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

8 decembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

8 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

BOEING BOEING

9 decembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

9 decembrie - Sala Teatrul Mic

O noapte furtunoasa

10 decembrie - Teatrul Principal

CU CE VĂ SERVESC? - Buzau

10 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Micul Print

10 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

11 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

RENDEZ-VOUS PE LUNA

11 decembrie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

...Escu

12 decembrie - Sala Teatrul Mic

Scrisori de pe front

12 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

KARAMAZOVII

13 decembrie - Sala Teatrul Mic

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

13 decembrie - Teatrul Principal

PESCARUSUL

13 decembrie - Teatrul mic - Sala Studio

KARAMAZOVII

14 decembrie - Sala Teatrul Mic

FAMILIA JELEZNOV

15 decembrie - Sala Teatrul Mic

Infractorii

16 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Capcana pentru un barbat casatorit

16 decembrie - Teatrul Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

16 decembrie - Sala Teatrul Mic

Copilul lui Noe - Brasov

17 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Fratii Karamazov

17 decembrie - Teatrul Elisabeta

Despre tandrețe

17 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Despre tandrețe

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Ambasada iubirii

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Ambasada iubirii

21 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Copilul lui Noe - Iasi

22 decembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Fa-mi loc! - Bucuresti

23 decembrie - Palatul National al Copiilor

Horatiu Malaele - Editie speciala

27 decembrie - Cinema Pro

BOEING BOEING

10 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

11 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Crima la cină

12 ianuarie - Restaurant Elisabeta

MASCARICIUL - Teatrul National Bucuresti

14 ianuarie - Sala Mare TNB

Las' că ştim noi!

20 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Cuplu' ideal

23 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

26 ianuarie - Teatrul Elisabeta

PRENUMELE 14.10.2016

28 ianuarie - Palatul National al Copiilor

Crima la Howard Johnsons

30 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Cainele Gradinarului

9 februarie - Restaurant Elisabeta