Cei trei purcelusi

Cei trei purcelusi

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

19 octombrie 11:00
20 octombrie 11:00
22 octombrie 10:00
6 noiembrie 10:00
17 noiembrie 11:00


Detalii eveniment

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

 

Adaptată pentru micii spectatori ai zilelor noastre, povestea celor trei purceluși s-a mutat din pădure într-un parc. Acolo, Piggy – purcelușul artist, Purcy – purcelușul sportiv și Porky – purcelușul constructor se joacă în voie și își trăiesc viața în deplină pace și armonie cu celelalte viețuitoare. Însă, interesele meschine ale Lupului vor tulbura acest echilibru. Va reuși oare polițistul Sticlete să restabilească armonia?

Durata spectacolului: 1h 12 min | 3+

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

19 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cei trei purcelusi

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

19 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Aladin

20 octombrie - Sala Rapsodia

Rățușca cea urâtă

20 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

20 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

22 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

25 octombrie - Sala Studio Excelsior

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

26 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

26 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

27 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

31 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

1 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

2 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

3 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

6 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

8 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PINOCCHIO

9 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

9 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

10 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JUCARII PIERDUTE

13 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Vrajitorul din Oz

14 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MUZICANȚII DIN BREMEN

16 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

17 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

30 noiembrie - Sala Studio Excelsior