Fluturii sunt liberi

TEATRU

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

 

„O poveste despre Don, cel care vrea să trăiască cu adevărat. O poveste despre Jill, cea care îl învață să o facă. O poveste despre doamna Baker și despre frica unei mame de a da drumul de la pieptul său puiului care încearcă să zboare liber, de teamă ca el să nu-și frângă aripile. O poveste despre doi tineri care se găsesc, apoi se pierd, pentru ca în final… O poveste cu zâmbete și cu lacrimi în ochi…” Erwin Șimșensohn

 

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

Bilet: 30 lei (preț întreg) | 16 lei (preț redus – elevi, studenți și pensionari, grup organizat)

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

SCUFIȚA ROȘIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

O casnicie linistita

26 mai - Teatrul Elisabeta

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

26 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

FATA MORGANA

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

26 mai - Palatul National al Copiilor

CINCI POVEȘTI CU ÎNGER RĂNIT

26 mai - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

DESPRE TANDREȚE

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Buzau

27 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

BlankOut

27 mai - Sala Rapsodia

Cenusareasa

28 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Interzis sub 18 ani

28 mai - Sala Studio Excelsior

Apolodor

29 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin - Ploiesti

29 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

AMBASADA IUBIRII

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Thomas Sawyer

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

29 mai - Teatrul Elisabeta

Apolodor

30 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

30 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Dona Juana

30 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Incurcatura la nivel inalt

30 mai - Teatrul Elisabeta

Cenusareasa

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MARTIRI

31 mai - Sala Teatrul Mic

NĂPASTA

31 mai - T. Excelsior - Sala

LECTIA

31 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

31 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

1 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

1 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Aladin

2 iunie - Teatrul Principal

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

2 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

2 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cenusareasa

3 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAFENEAUA

3 iunie - Sala Mare TNB

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

5 iunie - Sala Studio Excelsior

Cenusareasa

6 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

7 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MINUNATA LUME NOUĂ

7 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

8 iunie - Teatrul mic - Sala Studio

ONORATĂ INSTANȚĂ

8 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

Interzis sub 18 ani

8 iunie - Sala Studio Excelsior

LECTIA

9 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

9 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

10 iunie - Centrul de Teatru Educațional Replika

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

10 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

TANGOU FINAL

10 iunie - Sala Studio

TimeAholics

11 iunie - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

13 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

BOEING BOEING

13 iunie - Teatrul Elisabeta

MAZURKA

14 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Aglaja

14 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ORAȘUL - Avanpremieră

14 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cenusareasa

15 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

15 iunie - Teatrul mic - Sala Studio

PETRICĂ ȘI LUPUL

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAZURKA

16 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

16 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ORAȘUL

21 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Horatiu Malaele - Editie speciala

21 iunie - Cinema Pro

Apolodor

22 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Puricele in ureche

22 iunie - Teatrul Elisabeta

MASCARICIUL

24 iunie - Sala Studio

D'ale carnavalului

27 iunie - Teatrul Principal

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

28 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

29 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

29 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SCUFIȚA ROȘIE

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

30 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALICE ÎN OGLINDIRIA

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

30 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

15 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

16 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

17 iulie - Sala Mare TNB

GAITELE

19 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

29 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

30 iulie - Sala Mare TNB

3M - CEI TREI MAGNIFICI

3 august - Sala Mare TNB

Pe o panza de paianjen - Premiera la Brasov

24 septembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov