Casa pisicii

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

28 mai 10:00


Detalii eveniment

de Samuil Marșak, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Ștefania Dumitru, Ciprian Cojenel,

Raluca Botez, Oliver Toderiță, Annemary Ziegler, Dragoș Spahiu, Cosmina Dobrotă,

Magda Condurache, Oana Tofan, Veronica Popescu

O poveste despre prietenie și altruism, care îi va ajuta pe cei mici să descopere cât de important este să ai grijă de cei din jurul tău și să apreciezi bunătatea, într-un spectacol care îi va bucura deopotrivă pe cei mici și pe cei mari.

 

Durata spectacolului: 1h | 4+

Bilet: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual: 16 lei – copii; 24 lei – adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

2 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

5 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

5 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

7 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

7 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

9 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

11 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari