Cei trei purcelusi

Cei trei purcelusi

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

23 octombrie 10:00


Detalii eveniment

Scenografia, costumele şi păpuşile: Daniela Drăgulescu, Matei Dumitrescu, Elena Nucă, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu

Distribuţia: Florin Mititelu, Paul Ionescu, Cristina Roşiianu/Adrian Lefter, Florentina Tănase/Roxana Vișan, Andreea Ionescu, George Simian

O revenire la tradiţie. Spectacolul de la Ţăndărică reprezintă revenirea la una din tradiţiile teatrului de păpuşi, marioneta cu fire lungi, cu pasarelă. Punerea în scenă se bazează pe povestea clasică pe care o respectă, dar toate aventurile celor trei purceluşi sunt privite cu ironie.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Cei trei purcelusi

22 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

25 octombrie - Sala Studio Excelsior

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

26 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

26 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

27 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

31 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

1 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

2 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

3 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

3 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DʼALE LUI PĂCALĂ

3 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cei trei purcelusi

6 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

8 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PINOCCHIO

9 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

9 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PUNGUȚA CU DOI BANI

10 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

10 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

10 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JUCARII PIERDUTE

13 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Vrajitorul din Oz

14 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MUZICANȚII DIN BREMEN

16 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PEȘTIȘORUL DE AUR

17 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

17 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

24 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

FRAM, URSUL POLAR

24 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

30 noiembrie - Sala Studio Excelsior