Aventuri in tinutul florilor

Aventuri in tinutul florilor

TEATRU COPII

T. Excelsior - Sala Mare, Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

8 noiembrie 10:00
10 noiembrie 11:00
29 noiembrie 10:00


Detalii eveniment

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,

Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Marian Rădulescu

 

Copiii sunt purtaţi într-o miraculoasă lume a florilor, unde tânărul Mugurel și Prințul Crin se luptă pentru a câștiga mâna frumoasei Prințese Deea. În tot acest timp, simpaticele personaje Cioara şi Ariciul se transformă în detectivi, încercând să afle care este alesul prinţesei. Spectacolul Aventuri în Ținutul Florilor este o călătorie inițiatică și, totodată, o poveste cu final fericit.

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+

Bilet: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual: 16 lei – copii; 24 lei – adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MUZICANȚII DIN BREMEN

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

22 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

25 octombrie - Sala Studio Excelsior

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

26 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

26 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

27 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

31 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

1 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

2 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

3 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

6 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

8 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PINOCCHIO

9 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

9 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

10 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JUCARII PIERDUTE

13 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Vrajitorul din Oz

14 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MUZICANȚII DIN BREMEN

16 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

17 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

30 noiembrie - Sala Studio Excelsior