3M CEI TREI MAGNIFICI - Ploiesti

TEATRU

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti, Bd. Republicii, 65, Ploiesti, Prahova, România, Ploiesti


Detalii eveniment

Mălăele, Morgenstern și Mihăiță – rețeta unui spectacol magnific

Cei trei maeștri ai teatrului și filmului românesc, Maia Morgenstern, Horațiu Mălăele, George Mihăiță, vor oferi publicului un adevărat regal teatral.

3M- cei trei magnifici s-a jucat pentru prima oară, în această distribuție, în Paris, la mijlocul lui februarie.

Cunoscut pentru piese precum ”Măscăriciul”, ”În valea cu parfum de flori și zumzet de albine”, ”Caramitru-Mălăele câte-n lună și în stele”, sau ”Ediție Specială”, Horațiu Mălăele are un farmec aparte care face ca piesele de teatru în care joacă să se îndrepte cu pași repezi spre Sold Out.

”Balanța”, ”Secretul lui Bachus”, ”Cel mai iubit dintre pământeni”, ”Domnișoara Cristina”, ”Las Fierbinți” sunt câteva dintre filmele în care ați urmărit-o pe Maia Morgenstern. 

George Mihăiță, un showman de excepție, și-a lansat cartea ”Reconstituirea unei vieți”, moment despre care va împărtăși câteva gânduri și cu dumneavoastră.

Cei 3 magnifici vor dezvălui secrete din spatele cortinei, vor aduce în discuție mistere ale vieții și ne vor transpune într-o lume creionată chiar de ei.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Aglaja

23 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Arlecchino și pierdutele iubiri

23 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Vecina de deasupra

23 mai - Restaurant Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

24 mai - Sala Teatrul Mic

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

24 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fluturii sunt liberi

24 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Puricele in ureche

24 mai - Teatrul Elisabeta

Apolodor

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ÎNCRE-ARE

24 mai - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

24 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Lucruri pe care le stiu ca fiind adevarate

24 mai - Restaurant Elisabeta

Capcana pentru un barbat casatorit

25 mai - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

25 mai - Sala Teatrul Mic

FATA MORGANA

25 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

25 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

CINCI POVEȘTI CU ÎNGER RĂNIT

25 mai - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

SCUFIȚA ROȘIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

O casnicie linistita

26 mai - Teatrul Elisabeta

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

26 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

FATA MORGANA

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

26 mai - Palatul National al Copiilor

CINCI POVEȘTI CU ÎNGER RĂNIT

26 mai - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

DESPRE TANDREȚE

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Buzau

27 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

NIKITA. BORN IN 1985

27 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

BlankOut

27 mai - Sala Rapsodia

Cenusareasa

28 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Interzis sub 18 ani

28 mai - Sala Studio Excelsior

Apolodor

29 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin - Ploiesti

29 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

AMBASADA IUBIRII

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Thomas Sawyer

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

29 mai - Teatrul Elisabeta

Zeul Macelului

29 mai - Restaurant Elisabeta

Apolodor

30 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

30 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Dona Juana

30 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Incurcatura la nivel inalt

30 mai - Teatrul Elisabeta

Cenusareasa

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MARTIRI

31 mai - Sala Teatrul Mic

NĂPASTA

31 mai - T. Excelsior - Sala

LECTIA

31 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

31 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

1 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

1 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Aladin

2 iunie - Teatrul Principal

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

2 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

2 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

CAFENEAUA

3 iunie - Sala Mare TNB

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

5 iunie - Sala Studio Excelsior

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

7 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MINUNATA LUME NOUĂ

7 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

8 iunie - Teatrul mic - Sala Studio

ONORATĂ INSTANȚĂ

8 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

Interzis sub 18 ani

8 iunie - Sala Studio Excelsior

LECTIA

9 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

9 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

10 iunie - Centrul de Teatru Educațional Replika

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

10 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

TANGOU FINAL

10 iunie - Sala Studio

TimeAholics

11 iunie - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

13 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

BOEING BOEING

13 iunie - Teatrul Elisabeta

MAZURKA

14 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Aglaja

14 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ORAȘUL - Avanpremieră

14 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cenusareasa

15 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

15 iunie - Teatrul mic - Sala Studio

PETRICĂ ȘI LUPUL

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAZURKA

16 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

16 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ORAȘUL

21 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Horatiu Malaele - Editie speciala

21 iunie - Cinema Pro

Apolodor

22 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MASCARICIUL

24 iunie - Sala Studio

D'ale carnavalului

27 iunie - Teatrul Principal

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

28 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

29 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

29 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SCUFIȚA ROȘIE

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

30 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALICE ÎN OGLINDIRIA

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

30 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

15 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

16 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

17 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

29 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

30 iulie - Sala Mare TNB

Pe o panza de paianjen - Premiera la Brasov

24 septembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov