D'ale carnavalului - Ploiesti

Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti, Bulevardul Republicii, 65, Ploiesti, Ploiesti


Detalii eveniment

Lume, lume, vă așteptăm la TEATRUL PRINCIPAL la cea mai spectaculoasă și mai plină de suspans comedie a lui I. L. Caragiale - D’ALE CARNAVALULUI.

În haine noi, cu pasiuni amoroase zgomotoase, cu bilețele de amor rătăcite, cu amante iubitoare și amanți răzbunatori și, nu în ultimul rând, cu o distribuție excelentă și o regie ingenioasă.

Evenimentul începutului de an este „D’ALE CARNAVALULUI” la TEATRUL PRINCIPAL!

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

Ducu Bertzi & Friends - Concert de Florii

22 aprilie - Teatrul Principal

DEMNITATE

22 aprilie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Scufița roșie

23 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MAREA RUȘINE

23 aprilie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Această Sonia

23 aprilie - Teatrul Luni de la Green Hours

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LEGATURI PRIMEJDIOASE

24 aprilie - Teatrul Mic

D'ale carnavalului

24 aprilie - Teatrul Principal

PESCARUSUL

24 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Stă să plouă

24 aprilie - Teatrul Luni de la Green Hours

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

25 aprilie - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Concert Maria Raducanu

27 aprilie - Green Hours jazz-cafe

Ada Milea: Republica Mioritică România

1 mai - Green Hours jazz-cafe

TIGRISORUL PETRE

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

2 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Cei trei purcelusi

3 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Puricele in ureche

3 mai - Teatrul Elisabeta

LECTIA

3 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fata Babei si Fata Mosneagului

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

4 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

4 mai - Teatrul Elisabeta

TOSCA

4 mai - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

4 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

4 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

4 mai - Sala Studio Excelsior

Concert Ada Milea & Alex Neagu

4 mai - Green Hours jazz-cafe

PRIVIGHETOAREA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Poveste cu dor de lumină

5 mai - Foaier

Cenusareasa

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBĂ CA ZĂPADA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

5 mai - Teatrul Elisabeta

Tango. Radio and Juliet

5 mai - Sala Mare

Viața și moartea lui Richard al II-lea

5 mai - Sala Teatrul Mic

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

5 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

DOAMNA GODOT

5 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fluturii sunt liberi

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Secretul fericirii - Iasi

6 mai - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Cenusareasa

7 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Arlecchino și pierdutele iubiri

7 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

7 mai - Sala Studio Excelsior

BOEING BOEING

7 mai - Teatrul Elisabeta

Rățușca cea urâtă

8 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

La Traviata

8 mai - Sala Mare

Incurcatura la nivel inalt

8 mai - Teatrul Elisabeta

Arlecchino și pierdutele iubiri

8 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Cenusareasa

9 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

9 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Interesul poarta fesul

9 mai - Teatrul Principal

FAPTE BUNE

9 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

LECTIA

9 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

CU CE VĂ SERVESC? - Bucuresti

9 mai - Sala Gloria

Apolodor

10 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

10 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Otello

10 mai - Sala Mare

Aglaja

10 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

PENSIUNE COMPLETĂ

10 mai - Sala Rapsodia

Boeing Boeing - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau - Teatrul Elisabeta

10 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Cenusareasa

10 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MISSOURI SKY

10 mai - Sala Studio Excelsior

Crima la cină

10 mai - Restaurant Elisabeta

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

11 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Scufița roșie

11 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

11 mai - T. Excelsior - Sala Mare

MISSOURI SKY

11 mai - Sala Studio Excelsior

MAGNOLII DE OTEL

11 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

11 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Capcana pentru un barbat casatorit

11 mai - Teatrul Elisabeta

MADAMA BUTTERFLY

11 mai - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

11 mai - Sala Teatrul Mic

CARPATHIAN GARDEN

11 mai - Teatrul mic - Sala Studio

MAGNOLII DE OTEL

11 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SINDBAD MARINARUL

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL

12 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Boeing Boeing - Casa de Cultura a Studentilor Cluj - Teatrul Elisabeta

12 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

Acesti romani fantastici

12 mai - Teatrul Principal

LEGATURI PRIMEJDIOASE

12 mai - Teatrul Mic

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

12 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PESCARUSUL

12 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MINUNATA LUME NOUĂ

12 mai - T. Excelsior - Sala Mare

D'ale carnavalului - Buzau

13 mai - Sala Maximilian

Eu te cred,da'...tu ma minti! - Bucuresti

13 mai - Palatul National al Copiilor

DESPRE TANDREȚE

13 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Bucuresti

13 mai - Sala Gloria

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MAGNOLII DE OTEL - Oradea

14 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

TAKE, IANKE SI CADIR - Iasi

14 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

SECRETUL FERICIRII - Bucuresti

14 mai - Sala Gloria

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

15 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Turandot

15 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Iubito, iti raman dator!

15 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Iubito, iti raman dator! - Buzau

16 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

LECTIA

16 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Edvin Marton - The RockSymphony

16 mai - Sala Palatului

Nevasta mea e Șuvaneză

16 mai - Restaurant Elisabeta

SCUFIȚA ROȘIE- Avanpremieră

17 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LEGATURI PRIMEJDIOASE

17 mai - Teatrul Mic

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

17 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Inca nu, dar o sa fie...

17 mai - Teatrul Elisabeta

TOC TOC

17 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

LAMPA LUI ALLADIN

18 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DEMNITATE

18 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

LEGATURI PRIMEJDIOASE

18 mai - Teatrul Mic

TREI GEMENI VENEȚIENI

18 mai - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

3M CEI TREI MAGNIFICI - Buzau

18 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

SCUFIȚA ROȘIE - Premieră

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

INTRIGA

19 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

BOEING BOEING

19 mai - Teatrul Elisabeta

MARTIRI

19 mai - Sala Teatrul Mic

...Escu

19 mai - Sala Rapsodia

3M CEI TREI MAGNIFICI - Ploiesti

19 mai - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

PESCARUSUL

20 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PESCARUSUL

21 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

TimeAholics

21 mai - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

Regele moare

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Iubito, iti raman dator! - Galati

22 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor - Galati

ILUZIA COMICĂ

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Don Carlo

23 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 1

23 mai - Gradina Green Hours

O noapte furtunoasa - Ploiesti

23 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Aglaja

23 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Arlecchino și pierdutele iubiri

23 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Artist in Residence | Punkt. Vrt. Plastik

23 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Vecina de deasupra

23 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 2

24 mai - Gradina Green Hours

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

24 mai - Sala Teatrul Mic

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

24 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fluturii sunt liberi

24 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lucruri pe care le stiu ca fiind adevarate

24 mai - Restaurant Elisabeta

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Carmen

25 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 3

25 mai - Gradina Green Hours

FAMILIA JELEZNOV

25 mai - Sala Teatrul Mic

Iubito, iti raman dator! - Iasi

25 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

FATA MORGANA

25 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

25 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SCUFIȚA ROȘIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CLOVNII

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

O casnicie linistita

26 mai - Teatrul Elisabeta

Nunta lui Figaro

26 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 4

26 mai - Gradina Green Hours

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

26 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

FATA MORGANA

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

26 mai - Palatul National al Copiilor

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

DESPRE TANDREȚE

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Buzau

27 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Interzis sub 18 ani

28 mai - Sala Studio Excelsior

INTRIGA - Cluj-Napoca

28 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TOSCA

29 mai - Sala Mare

AMBASADA IUBIRII

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Thomas Sawyer

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Zeul Macelului

29 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Lacul Lebedelor

30 mai - Sala Mare

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

30 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Dona Juana

30 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Turandot

30 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Viata conjugala anormala

30 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aida

31 mai - Sala Mare

MARTIRI

31 mai - Sala Teatrul Mic

NĂPASTA

31 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

LECTIA

31 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

1 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Magazinul de papusi

1 iunie - Sala Mare

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

1 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Acesti romani fantastici

2 iunie - Teatrul Principal

INTRIGA - Brasov

4 iunie - Teatrul Sică Alexandrescu

TOSCA

5 iunie - Sala Mare

Frumoasa din pădurea adormită

6 iunie - Sala Mare

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

7 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Turandot

7 iunie - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Otello

8 iunie - Sala Mare

CHAT CHAT CHAT

9 iunie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Seara tinerilor coregrafi

13 iunie - Sala Mare

La Traviata

14 iunie - Sala Mare

S-au furat...poveștile

15 iunie - Sala Mare

Horatiu Malaele - Editie speciala

21 iunie - Cinema Pro

Trubadurul - Premieră

22 iunie - Sala Mare

Trubadurul - Premieră

23 iunie - Sala Mare

Trubadurul - Premieră

26 iunie - Sala Mare

TOSCA

27 iunie - Sala Mare

Bal mascat

28 iunie - Sala Mare

Carmen

30 iunie - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL - Constanta

21 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

MAGNOLII DE OTEL - Cluj-Napoca

28 octombrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

MAGNOLII DE OTEL - Brasov

29 octombrie - Teatrul Sică Alexandrescu

LIVE LA SALA PALATULUI - CONCERT ANIVERSAR FUEGO

15 noiembrie - Sala Palatului