Vrajitorul din Oz

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu, Pavel Bârsan / Marian Rădulescu, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu, Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Scris de Lyman Frank Baum acum mai bine de 100 de ani, basmul Vrăjitorul din Oz este un titlu de referinţă al literaturii universale, devenit cunoscut publicului larg mai ales datorită celebrei ecranizări hollywoodiene, menționată adesea printre cele mai bune producții cinematografice ale tuturor timpurilor. Preluând muzica din acest film, spectacolul urmăreşte povestea micuţei Dorothy care, purtată de o tornadă, ajunge pe tărâmul fermecat al lui Oz, împreună cu cățelulșul ei Toto, unde îi cunoaște pe cei trei prieteni cu totul speciali: Sperietoarea, Omul de Tinichea și Leul. Însă numai după ce va fi învațat lecția prieteniei și a curajului va reuși să se întoarcă acasă.

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Preț bilet: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual: 16 lei – copii; 24 lei – adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

20 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

22 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

22 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

23 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CASELE CLOVNILOR

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Noone`s land, Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

27 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

3 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

17 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare