Taramul povestilor

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

TĂRÂMUL POVEȘTILOR

un spectacol de Stelian Milu

cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu, Mirela Constantin, Alexandru Aron, Doru Bem, Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Marian Rădulescu, Tudor Pîrvu

Personajele acestui tărâm sunt cei mai îndrăgiţi eroi şi eroine din basme: Motanul Încălţat, Rapunzel, Cenuşăreasa, Frumoasa Adormită, Albă ca Zăpada, Aladin şi Jasmine, Hansel şi Gretel, Crăiasa Zăpezii. Cu ajutorul lor aflăm că binele învinge întotdeauna răul, dar pentru asta ai nevoie de răbdare şi perseverenţă. Cu ajutorul poveştilor copilăriei, spectacolul le ilustrează celor mici lupta dintre Bine și Rău, aducând în prim plan învăţăturile primite de la părinţi şi bunici.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

16 lei – copii; 24 lei – adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

20 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

22 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

22 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

23 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CASELE CLOVNILOR

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Noone`s land, Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

27 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

3 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

17 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare