Taramul povestilor

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

TĂRÂMUL POVEȘTILOR

un spectacol de Stelian Milu

cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,

Mirela Constantin, Alexandru Aron, Doru Bem, Jassmine Cristina Glodeanu,

Stelian Milu, Marian Rădulescu, Tudor Pîrvu

 

Personajele acestui tărâm sunt cei mai îndrăgiţi eroi şi eroine din basme: Motanul Încălţat, Rapunzel, Cenuşăreasa, Frumoasa Adormită, Albă ca Zăpada, Aladin şi Jasmine, Hansel şi Gretel, Crăiasa Zăpezii. Cu ajutorul poveştilor copilăriei, spectacolul le ilustrează celor mici lupta dintre Bine și Rău, aducând în prim plan învăţăturile primite de la părinţi şi bunici.

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Preț bilet:

Individual: 16 lei – copii; 24 lei – adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

2 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

5 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

5 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

7 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

7 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

9 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

11 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari