FRUMOASA ȘI BESTIA

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

28 octombrie 11:30


Detalii eveniment

FRUMOASA ȘI BESTIA

Dramatizare de Călin Ciobotari

Regia: Ion Ciubotaru

Scenografia: Viorica Perju

Distribuția: Ioana Iordache (Frumoasa), Dragoș Maftei (Bestia), Viorel Vârlan (Tatăl), Aurelian Diaconu  (Grimm Cel Mare), Raluca Pintilie (Grimm Cel Mic), Elena Zmuncilă  (Zîna), În Alte Roluri: Gabi Andrei, Camelia Dilbea, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Claudiu Gălățeanu

 

Preț bilet 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Scufița Roșie

17 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița Roșie

18 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița Roșie

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

22 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița Roșie

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

29 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

30 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PINOCCHIO

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari