Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

Zeul Macelului

19 martie - Restaurant Elisabeta

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

20 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LEGATURI PRIMEJDIOASE

20 martie - Teatrul Mic

ALL INCLUSIVE - SUCEAVA

20 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Suceava

Interesul poarta fesul

20 martie - Teatrul Principal

Fuego - Tulcea

20 martie -

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

20 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Incurcatura la nivel inalt

20 martie - Teatrul Elisabeta

Stă să plouă

20 martie - Teatrul Luni de la Green Hours

Casa pisicii

21 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

21 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MISSOURI SKY

21 martie - Sala Studio Excelsior

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

21 martie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

21 martie - Sala Teatrul Mic

Casatorie in trei

21 martie - Teatrul Principal

CONCERT SIMFONIC

21 martie - Sala Patria - BRASOV

Artist in Residence | M.A.P. MEZQUIDA-AURIGNAC-PRATS

21 martie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Aventuri in tinutul florilor

22 martie - T. Excelsior - Sala Mare

IMPROVESTE

22 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Don Quijote

22 martie - Sala Mare

MARTIRI

22 martie - Sala Teatrul Mic

PENSIUNE COMPLETĂ

22 martie - Sala Rapsodia

AUTORUL E ÎN SALĂ

22 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Las' că ştim noi!

22 martie - Teatrul Elisabeta

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

22 martie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

DE PASTI - Saptamana patimilor

22 martie - Teatrul de Stat Constanta

Iubito, iti raman dator!

22 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Russian Night cu Tania Popa

22 martie - Restaurant Elisabeta

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

DEMNITATE

23 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

O casnicie linistita

23 martie - Teatrul Elisabeta

Capcana pentru un barbat casatorit - Ploiesti

23 martie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Otello

23 martie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

23 martie - Sala Teatrul Mic

...Escu

23 martie - Sala Rapsodia

FOLK DE COLECTIE la Buzau

23 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

MARGO

23 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

23 martie - T. Excelsior - Sala Mare

SIMBIOZĂ

23 martie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

Testosteron

23 martie - Teatrul de Stat Constanta

Te cunosc din mahala

23 martie - Restaurant Elisabeta

Această Sonia

23 martie - Teatrul Luni de la Green Hours

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

24 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

TOC TOC

24 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Capcana pentru un barbat casatorit

24 martie - Teatrul Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

24 martie - Sala Teatrul Mic

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

24 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

FAPTE BUNE

24 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

...Escu

24 martie - Sala Rapsodia

Romeo si Julieta

24 martie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Jurnal de România. Constanța

24 martie - Teatrul de Stat Constanta

Fata din curcubeu

24 martie - Teatrul Luni de la Green Hours

Degetica

25 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie - Constanta

25 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

MAREA RUȘINE

25 martie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

ALL INCLUSIVE - Teatrul National Bucuresti

25 martie - Sala Mare TNB

GAITELE - Ploiesti

25 martie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

Eu te cred,da'...tu ma minti!

25 martie - Palatul National al Copiilor

Am iubit, am purtat, am pierdut

25 martie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

26 martie - T. Excelsior - Sala Mare

PINOCCHIO

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Visul unei nopti de vara

26 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Florin Piersic jr. - Freak show

26 martie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Iubito, iti raman dator! - Constanta

26 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MAGNOLII DE OTEL - Constanta

27 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

PESCARUSUL

27 martie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

DESPRE TANDREȚE

27 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Turandot-Premieră oficială

27 martie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Gaitele

27 martie - Teatrul Principal

SECRETUL FERICIRII - Bucuresti

27 martie - Palatul National al Copiilor

Horatiu Malaele - Editie speciala

27 martie - Cinema Pro

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

28 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LEGATURI PRIMEJDIOASE

28 martie - Teatrul Mic

FATA MORGANA

28 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

URMA PASILOR TAI...

28 martie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MINUNATA LUME NOUĂ

28 martie - T. Excelsior - Sala Mare

CONCERT SIMFONIC EXTRAORDINAR

28 martie - Sala Patria - BRASOV

Puricele in ureche

28 martie - Teatrul Elisabeta

Gaitele

28 martie - Teatrul Principal

Jazz prin Bucuresti - Concert Aurelian Temisan

28 martie - Restaurant Elisabeta

Cei trei purcelusi

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

29 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MARTIRI

29 martie - Sala Teatrul Mic

RENDEZ-VOUS PE LUNA

29 martie - Sala Rapsodia

FATA MORGANA

29 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

BOEING BOEING

29 martie - Teatrul Elisabeta

Fluturii sunt liberi

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CHAT CHAT CHAT

29 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Muzica in primavara

29 martie - Restaurant Elisabeta

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MISSOURI SKY

30 martie - Sala Studio Excelsior

MAGNOLII DE OTEL

30 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Tosca - Premieră

30 martie - Sala Mare

FATA MORGANA

30 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

TREI GEMENI VENEȚIENI

30 martie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

Scrisori de pe front

30 martie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fluturii sunt liberi

30 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DE PASTI - Saptamana patimilor

30 martie - Teatrul de Stat Constanta

Gourmet Show cu Chef Alex Cirtu

30 martie - Restaurant Elisabeta

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

31 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL

31 martie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

31 martie - Teatrul Elisabeta

Tosca - Premieră

31 martie - Sala Mare

KARAMAZOVII

31 martie - Sala Teatrul Mic

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI

31 martie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

NĂPASTA

31 martie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

31 martie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

1 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MAGNOLII DE OTEL - Brasov

1 aprilie - Teatrul Sică Alexandrescu

MAGNOLII DE OTEL

2 aprilie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Lacul Lebedelor

3 aprilie - Sala Mare

Milionul, nepoatele și milionara

3 aprilie - Teatrul Elisabeta

PESCARUSUL

3 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Vrajitorul din Oz

4 aprilie - Sala Maximilian

Aida

4 aprilie - Sala Mare

MAZURKA

4 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

TREI GEMENI VENEȚIENI

4 aprilie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

SPOVEDANIA UNEI VIDEOCHATISTE

4 aprilie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

Artist in Residence | BLUE NOISE | PORTRAIT

4 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Vecina de deasupra

4 aprilie - Restaurant Elisabeta

LEGATURI PRIMEJDIOASE

5 aprilie - Teatrul Mic

Boeing Boeing - Teatrul Elisabeta - Casa de cultura a Sindicatelor PLOIESTI

5 aprilie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

5 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MAZURKA

5 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

PENSIUNE COMPLETĂ

5 aprilie - Sala Rapsodia

Imi place cum mirosi

5 aprilie - Restaurant Elisabeta

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

6 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Scufița roșie

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ateliere de jocuri teatrale și construcție de marionete

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

6 aprilie - Teatrul Elisabeta

TOSCA

6 aprilie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

6 aprilie - Sala Teatrul Mic

Acesti romani fantastici

6 aprilie - Sala Rapsodia

Regina Maria - jurnal de razboi

6 aprilie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

PEȘTIȘORUL DE AUR

7 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

7 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALICE ÎN OGLINDIRIA

7 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAREȘALII - Teatrul Stela Popescu

7 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Carmen

7 aprilie - Sala Mare

KARAMAZOVII

7 aprilie - Sala Teatrul Mic

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

7 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Fratii Karamazov

8 aprilie - Teatrul Elisabeta

Iubito, iti raman dator!-Brasov

8 aprilie - Centrul Cultural Reduta

La Traviata

10 aprilie - Sala Mare

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

10 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Idolul si Ion Anapoda

10 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Cuplu' ideal

10 aprilie - Restaurant Elisabeta

MADAMA BUTTERFLY

11 aprilie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

11 aprilie - Sala Teatrul Mic

BOEING BOEING

11 aprilie - Teatrul Elisabeta

Romeo si Julieta

11 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Sot de vanzare

11 aprilie - Restaurant Elisabeta

Nabucco

12 aprilie - Sala Mare

INFRACTORII

12 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

12 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

PENSIUNE COMPLETĂ

12 aprilie - Sala Rapsodia

ZOLI TOTH - HOME ALONE

12 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Cainele Gradinarului

12 aprilie - Restaurant Elisabeta

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICA SIRENA

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Frumoasa din pădurea adormită

13 aprilie - Sala Mare

MARTIRI

13 aprilie - Sala Teatrul Mic

Acesti romani fantastici

13 aprilie - Sala Maximilian

Inca nu, dar o sa fie...

13 aprilie - Teatrul Elisabeta

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

13 aprilie - Teatrul Principal

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

13 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Crima la cină

13 aprilie - Restaurant Elisabeta

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

14 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ateliere de jocuri teatrale și construcție de marionete

14 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

MOTANUL INCALTAT

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Lucruri pe care le stiu ca fiind adevarate

14 aprilie - Restaurant Elisabeta

Coaste din viata lui Adam

14 aprilie - Teatrul Elisabeta

TOSCA

14 aprilie - Sala Mare

Viața și moartea lui Richard al II-lea

14 aprilie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

14 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Folk de Colectie la Ploiesti

14 aprilie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

RENDEZ-VOUS PE LUNA

14 aprilie - Sala Rapsodia

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

14 aprilie - Palatul National al Copiilor

FATA MORGANA

15 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

DEMNITATE - Iasi

15 aprilie - Teatrul Național 'Vasile Alecsandri' Iași

CAZACII RUSIEI

15 aprilie - Sala Palatului

D'ale carnavalului - Ploiesti

16 aprilie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

FATA MORGANA

16 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Bal mascat

17 aprilie - Sala Mare

LEGATURI PRIMEJDIOASE

17 aprilie - Teatrul Mic

DEMNITATE - Galati

17 aprilie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Galati

Placido Domingo Jr. & Friends

17 aprilie - Sala Palatului

Nunta lui Figaro

18 aprilie - Sala Mare

Casatorie in trei

18 aprilie - Teatrul Principal

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

18 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Un angajat, doi patroni

18 aprilie - Teatrul Elisabeta

Artist in Residence | JOHN BETSCH QUARTET

18 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Nevasta mea e Șuvaneză

18 aprilie - Restaurant Elisabeta

L'Elisir d'Amore

19 aprilie - Sala Mare

MARTIRI

19 aprilie - Sala Teatrul Mic

...Escu

19 aprilie - Sala Rapsodia

TOC TOC

19 aprilie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

20 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MOTANUL INCALTAT

20 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ateliere de jocuri teatrale și construcție de marionete

20 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Atelier

Iubito, iti raman dator!

20 aprilie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Don Carlo

20 aprilie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

20 aprilie - Sala Teatrul Mic

Casatorie in trei

20 aprilie - Sala Maximilian

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

20 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

20 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Las' că ştim noi!

21 aprilie - Teatrul Elisabeta

BAIADERA

21 aprilie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

21 aprilie - Sala Teatrul Mic

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

21 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

DOAMNA GODOT

21 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

TREI GEMENI VENEȚIENI

21 aprilie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

NELU VLAD si formatia AZUR

21 aprilie - Sala Palatului

DEMNITATE

22 aprilie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Scufița roșie

23 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cenusareasa

24 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LEGATURI PRIMEJDIOASE

24 aprilie - Teatrul Mic

D'ale carnavalului

24 aprilie - Teatrul Principal

PESCARUSUL

24 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

25 aprilie - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

BOEING BOEING

4 mai - Teatrul Elisabeta

TOSCA

4 mai - Sala Mare

Tango. Radio and Juliet

5 mai - Sala Mare

Secretul fericirii - Iasi

6 mai - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

La Traviata

8 mai - Sala Mare

Zaraza

9 mai - Sala Maximilian

Otello

10 mai - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL

11 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

MADAMA BUTTERFLY

11 mai - Sala Mare

Boeing Boeing - Casa de Cultura a Studentilor Cluj - Teatrul Elisabeta

12 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

D'ale carnavalului - Buzau

13 mai - Sala Maximilian

MAGNOLII DE OTEL - Oradea

14 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

Iubito, iti raman dator! - Buzau

16 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Edvin Marton - The RockSymphony

16 mai - Sala Palatului

INTRIGA

19 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Iubito, iti raman dator! - Galati

22 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor - Galati

Don Carlo

23 mai - Sala Mare

O noapte furtunoasa - Ploiesti

23 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Artist in Residence | Punkt. Vrt. Plastik

23 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Carmen

25 mai - Sala Mare

Iubito, iti raman dator! - Iasi

25 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Nunta lui Figaro

26 mai - Sala Mare

INTRIGA - Cluj-Napoca

28 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

TOSCA

29 mai - Sala Mare

Lacul Lebedelor

30 mai - Sala Mare

Viata conjugala anormala

30 mai - Restaurant Elisabeta

Aida

31 mai - Sala Mare

Un barbat si mai multe femei

31 mai - Restaurant Elisabeta