Frumoasa din Pădurea Adormită

TEATRU COPII

Clubul Țăranului, Intrarea Monetăriei, Șoseaua Pavel Dimitrievici Kiseleff 3, București, Bucuresti


Detalii eveniment

Malefica dorește să se răzbune atunci când afla că la palat Regele și Regina dau o petrecere mare în cinstea copilului lor nou-născut fără ca ea să fie invitată. Blestemul ei spune că până în ziua când micuța Aurora va împlini 16 ani se va înțepa în vârful unui fus de tors și va cădea într-un somn adânc asemănător morții.
Peste ani de zile, deși protejată de zâne și ferită de ochii Maleficei, Aurora este vrăjită și se înțeapa așa cum suna blestemul Maleficei.
În final, totul se sfârșește cu bine când Prințul Filip reușește să o înfrângă pe Malefica și o trezește pe Aurora cu un sărut al dragostei. 

Actorii vor da viață personajelor:Malefica, Aurora, Prințul Filip, Flora, Fauna, Vreme Bună, Regina 

Spectacol live de teatru de păpuși recomandat copiilor cu vârsta între 5 și 12 ani.

Durata:45 de minute

 

Alocarea locurilor se va face în funcție de disponibilitatea locurilor la momentul achiziționării biletelor.

Vă rugăm să vă prezentați cu biletul la intrarea în sala cu 30 de minute înainte de începerea spectacolului.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Casa pisicii

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICA SIRENA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PINOCCHIO

29 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

29 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SINDBAD MARINARUL

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

3 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

3 mai - Sala Studio Excelsior

EU, OBLIO

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pam Pam

5 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

PACALA

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

6 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

13 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚUL FERICIT

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

15 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Magia copilariei

16 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

18 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

20 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

20 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 mai - Sala Studio Excelsior

Bambi

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

24 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Pam Pam

26 mai - Sala Rapsodia

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRIVIGHETOAREA

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SCUFITA ROSIE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

27 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DʼALE LUI PĂCALĂ

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

30 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

”Apa Vie” - adaptare pentru copii

1 iunie - Sala Teatrul Mic

AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare