UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ - Premieră

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ - Premieră

Scenariu de Constantin Brehnescu după ”Momente și schițe” de I.L.Caragiale                                                                                                           

Regia: Constantin Brehnescu

Scenografia: Viorica Perju

Coregrafia: Cristina Todi

Ilustrația muzicală: Radu Ștefan

Distribuția: Cătălin Cucu (Marius Chicoș Rostoganu), Liliana Mavriș Vârlan (Madam Maria Popescu),  Raluca Pintilie (Ionel, fiul Mariei Popescu), Iulia Deloiu Trif (Florica, servitoarea Mariei Popescu), Viorel Vârlan (Inspectorul Bumbeș), Doina Iarcuczewicz (O Damă), Gabriela Andrei (Altă Damă), Ionela Arvinte (Doamna Ftiriadi), Gabriel Lazăr (Neica Niță, acarul C.F.R.-ist), Aurelian Diaconu (Costică Arion, comis-voiajor), Gabriel Lazăr (Rogojină, paznicul școlii), Școlarii: Claudiu Gălățeanu (Vasilescu), Cristian Gheorghiu (Ionescu), Paul Sobolevschi (Popescu), Dragoș Maftei (Gheorghiescu), Beatrice Volbea (Raul Ftiriadi), Gigi Șfaițer  (Iftodi), Camelia Dilbea (Și...și Smărăndița).                                                                         

 Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Zana Zorilor

25 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

26 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

MICA SIRENA

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICA SIRENA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pam Pam

28 aprilie - Sala Rapsodia

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PINOCCHIO

29 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

29 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SINDBAD MARINARUL

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

3 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

3 mai - Sala Studio Excelsior

EU, OBLIO

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pam Pam

5 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

PACALA

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

6 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

13 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚUL FERICIT

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

15 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Magia copilariei

16 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

18 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

20 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

20 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 mai - Sala Studio Excelsior

Bambi

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

24 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Pam Pam

26 mai - Sala Rapsodia

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRIVIGHETOAREA

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SCUFITA ROSIE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

27 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DʼALE LUI PĂCALĂ

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

30 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

”Apa Vie” - adaptare pentru copii

1 iunie - Sala Teatrul Mic

AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare