The History Boys

TEATRU

T. Excelsior - Sala Mare, Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

26 noiembrie 18:30


Detalii eveniment

THE HISTORY BOYS

de: Alan Bennet, regia Vlad Cristache

cu: Mihai Dinvale, Cristian Popa, Daniela Ioniță-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert

Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumăzescu, Gabi Costin, Ionuț Vișan, Dan Clucinschi,

Alexandru Voicu, Radu Mateucă

 

Un spectacol pentru tineri! Anarhia vârstei, intrigile de cancelarie, relaţiile elevi-profesori sunt

suprinse în această comedie de succes despre anii cei mai frumoși ai vieții. Acţiunea se desfăşoară la Cutlers’ Grammer School, într-un colegiu de băieţi din Sheffield, Nordul Angliei. Obişnuitul stil de viaţă, nonconformist şi indolent al elevilor care se „pregătesc” pentru admiterea la facultate, este „dinamitat” de ambiţiile directorului. Acesta doreşte cu ardoare ca şcoala sa să urce în clasamentul celor mai importante instituţii de învăţământ, iar acest lucru nu ar fi posibil decât prin admiterea tinerilor la prestigioasele universități Oxford şi Cambridge.

The History Boys. Poveşti cu parfum de liceu nu este numai un spectacol despre istorie, ci și unul menit să facă istorie!

 

Durata spectacolului: 2h 40 min | 16+

Preț: 30 lei (preț întreg) | 16 lei (preț redus – elevi, studenți și pensionari, grup organizat)

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

KARAMAZOVII

16 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Balul cimitirului

16 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani

Incurcatura la nivel inalt

16 noiembrie - Teatrul Elisabeta

PESCARUSUL

16 noiembrie - Teatrul mic - Sala Studio

ILUZIA COMICĂ

16 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Testosteron

16 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

LAMPIO SI GRAUNTELE DE LUMINA - Teatrul Stela Popescu

17 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Romeo si Julieta

17 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

17 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

DESCULȚ ÎN PARC

17 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

Crima la cină

17 noiembrie - Restaurant Elisabeta

ACTRITELE - Iasi

18 noiembrie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Capcana pentru un barbat casatorit

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

18 noiembrie - Sala Teatrul Mic

URSUL

18 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

18 noiembrie - Palatul National al Copiilor

URMA PASILOR TAI...

19 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

CAFENEAUA

19 noiembrie - Sala Mare TNB

FAMILIA JELEZNOV

20 noiembrie - Sala Teatrul Mic

MISSOURI SKY

20 noiembrie - Sala Studio Excelsior

BOEING BOEING

21 noiembrie - Teatrul Elisabeta

NĂPASTA - Avanpremieră

21 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Sot de vanzare

21 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Crud

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Arlecchino și pierdutele iubiri

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

22 noiembrie - Teatrul Elisabeta

VISUL UNEI NOPTI DE VARA

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Schneider si Schuster

23 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Regele moare

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

...Escu

23 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

23 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O NOAPTE FURTUNOASA

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Inca nu, dar o sa fie...

23 noiembrie - Teatrul Elisabeta

CEA MAI FRUMOASĂ SOȚIE

23 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

Jocul timpului

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

24 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O casnicie linistita

24 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Adunarea pasarilor

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aglaja

24 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

PENSIUNE COMPLETĂ

24 noiembrie - Sala Rapsodia

Gin Rummy

24 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

FAPTE BUNE

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

MAREȘALII - Teatrul Stela Popescu

25 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Viața și moartea lui Richard al II-lea

25 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

25 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Testosteron

25 noiembrie - Teatrul de Stat Constanta

FAPTE BUNE

25 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Calul de aur

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Amanta

26 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Casatorie in trei

26 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Tulcea

PRENUMELE - Iasi

26 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ELIXIR - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Studio TNB

ACTRITELE - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Mare TNB

Frida, alas para volar

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Casatorie in trei

27 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Migraaaanți

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Las' că ştim noi! - Constanta

28 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Scrisori de pe front

28 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

MINUNATA LUME NOUĂ

28 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

O noapte furtunoasa

28 noiembrie - Sala Maximilian

Fa-mi loc! - Bucuresti

28 noiembrie - Palatul National al Copiilor

Autorul e în sală

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

29 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Incurcatura la nivel inalt

29 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (BUZĂU)

29 noiembrie - Sala Consiliului Județean Buzău

Despre tandrețe

30 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

30 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Puricele in ureche

30 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Serata interbelica Silviu Biris

30 noiembrie - Restaurant Elisabeta

...Escu

1 decembrie - Sala Teatrul Mic

Scrisori de pe front

1 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Apolodor | după Gellu Naum

2 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Apolodor | după Gellu Naum

2 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Anul Disparut.200/7

2 decembrie - Sala Teatrul Mic

MARGO de Alina Suărășan, regia Alexandru Maftei

2 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Adevarata poveste a celor trei purcelusi

3 decembrie - Teatrul Principal

ALL INCLUSIVE - BUZAU

3 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

AMANTA

3 decembrie - Cinema Pro

ALL INCLUSIVE - BRASOV

4 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Puricele in ureche

4 decembrie - Teatrul Elisabeta

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (ARAD)

4 decembrie - Filarmonica de Stat Arad

Boeing Boeing - Constanta

7 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Casatorie in trei

7 decembrie - Sala Maximilian

Schneider si Schuster

7 decembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

8 decembrie - Teatrul Elisabeta

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

8 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

BOEING BOEING

9 decembrie - Teatrul Elisabeta

O noapte furtunoasa

10 decembrie - Teatrul Principal

CU CE VĂ SERVESC? - Buzau

10 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

11 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

13 decembrie - Teatrul Principal

Infractorii

16 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Copilul lui Noe - Brasov

17 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Fratii Karamazov

17 decembrie - Teatrul Elisabeta

Despre tandrețe

17 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Despre tandrețe

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Ambasada iubirii

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Ambasada iubirii

21 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Copilul lui Noe - Iasi

22 decembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Fa-mi loc! - Bucuresti

23 decembrie - Palatul National al Copiilor

Horatiu Malaele - Editie speciala

27 decembrie - Cinema Pro

Crima la cină

12 ianuarie - Restaurant Elisabeta

MASCARICIUL - Teatrul National Bucuresti

14 ianuarie - Sala Mare TNB

Las' că ştim noi!

20 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

26 ianuarie - Teatrul Elisabeta

PRENUMELE 14.10.2016

28 ianuarie - Palatul National al Copiilor

Crima la Howard Johnsons

30 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Cainele Gradinarului

9 februarie - Restaurant Elisabeta