Dance a playful body

The Ark, Strada Uranus, nr. 150, Sector 5, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

Un spectacol de Andreea Novac

Cu: Istvan Teglas
Productie: Centrul de Cultura „George Apostu” Bacau prin Swiss Cultural Programme Romania
Cu sprijinul CNDB

Spectacolul contine nuditate si nu este recomandat persoanelor sub 18 ani

 

“Dance a playful body” nu este un spectacol de dans
“Dance a playful body” este un spectacol despre un corp ce se expune

“Dance a playful body” este un spectacol despre un corp cameleon 
“Dance a playful body” nu este un spectacol frumos
“Dance a playful body” este un spectacol curajos
“Dance a playful body” este un spectacol intim

[“Dance a playful body” sustine ideea unui corp pe care se succed perpetuu situatii asumate contextual, alternative ale unei deveniri insusite cu mijloace performative.]
Teatrul Azi, nr. 1-2/2009 - Corpul ca idee-cameleon

[Spectacolul “Dance a playful body”, Istvan Teglas – performer, Andreea Novac – directie artistica, m-a schimonosit. Nu-i de ici de colo sa fii martorul unui singur om, intr-o liniste care cu fiecare secunda devine din ce in ce mai agresiva, un om care incearca sa urce pe un perete, care se contorsioneaza, urla, schiteaza sinuciderea prin expectorarea intimitatii, a vomei, se dezbraca, fumeaza o tigara. E greu sa iti revii dupa un astfel de spectacol, de unde sa il iei si sa te iei, care e firul narativ, lipsesc replicile, conflictul si naratiunea sunt doar fragmentar-vizuale.]
The chronicle - Un manual in 35 de minute de folosire a trupului pentru a te dezbara de el

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Aladin

20 octombrie - Sala Rapsodia

Rățușca cea urâtă

20 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

20 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JACK SI VREJUL DE FASOLE

20 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Capcana pentru un barbat casatorit

20 octombrie - Teatrul Elisabeta

TOSCA

20 octombrie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

20 octombrie - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ

20 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

MAMA

20 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Concert Ana Dubyk & George Dumitriu

20 octombrie - Green Hours jazz-cafe

MUZICANȚII DIN BREMEN

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MAGNOLII DE OTEL - Constanta

21 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

DESPRE TANDREȚE

21 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Familia TOT

21 octombrie - Biblioteca Nationala a Romaniei

Cei trei purcelusi

22 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Familia TOT

22 octombrie - Biblioteca Nationala a Romaniei

Lost In 13 | fresh jazz

22 octombrie - Green Hours jazz-cafe

Cei trei purcelusi

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Carmen

23 octombrie - Sala Mare

STEAUA FĂRĂ NUME

23 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Nicolas Simion Quartet | lansare CD: Romanian Ethno Jazz

23 octombrie - Green Hours jazz-cafe

MUZICANȚII DIN BREMEN

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Familia Addams

24 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

CONCERT SIMFONIC EXTRAORDINAR | Filarmonica Brasov

24 octombrie - Sala Patria - BRASOV

ORAȘUL

24 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

The Art Of Duo | Free Winds

24 octombrie - Green Hours jazz-cafe

O trăznită în concert

24 octombrie - Restaurant Elisabeta

MICA SIRENA

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

25 octombrie - Sala Studio Excelsior

Don Giovanni

25 octombrie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

25 octombrie - Sala Teatrul Mic

Familia Addams

25 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

25 octombrie - Teatrul Elisabeta

Maria'S Trio

25 octombrie - Green Hours jazz-cafe

Peer Gynt

25 octombrie - Casa Caragiale

Viata e frumoasa

25 octombrie - Restaurant Elisabeta

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

26 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

26 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Faust

26 octombrie - Sala Mare

Puricele in ureche

26 octombrie - Teatrul Elisabeta

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

26 octombrie - Sala Teatrul Mic

STEAUA FĂRĂ NUME

26 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Turandot

26 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

MAMA

26 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

27 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

27 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

BOEING BOEING

27 octombrie - Teatrul Elisabeta

Otello

27 octombrie - Sala Mare

ANGAJAT LA DOI PATRONI

27 octombrie - Sala Teatrul Mic

STEAUA FĂRĂ NUME

27 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

27 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

27 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Mediterranea

28 octombrie - Sala Mare ONB

MAGNOLII DE OTEL - Cluj-Napoca

28 octombrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

Pe ritmuri interbelice

28 octombrie - Restaurant Elisabeta

ATOM STRING QUARTET

28 octombrie - Green Hours jazz-cafe

Copacul cu jucarii

29 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MAGNOLII DE OTEL - Brasov

29 octombrie - Teatrul Sică Alexandrescu

Familia Addams

29 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

CUTIA NEAGRA | Festival Geneza ART

29 octombrie - CINEMA PRO

MICA SIRENA

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lacul Lebedelor

30 octombrie - Sala Mare

Romeo si Julieta

30 octombrie - Teatrul mic - Sala Studio

Familia Addams

30 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

INVITATIA LA VALS | Festival Geneza ART

30 octombrie - CINEMA PRO

Sot de vanzare

30 octombrie - Restaurant Elisabeta

La Cordăreni

30 octombrie - Green Hours jazz-cafe

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

31 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Turandot

31 octombrie - Sala Mare

ANGAJAT LA DOI PATRONI

31 octombrie - Sala Teatrul Mic

MARGO

31 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Las' că ştim noi!

31 octombrie - Teatrul Elisabeta

CONCERT SIMFONIC EXTRAORDINAR | Filarmonica Brasov

31 octombrie - Sala Patria - BRASOV

ORAȘUL

31 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

CEAPA - PREMIERA - Teatrul Stela Popescu

31 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

DORIAN GRAY | Festival Geneza ART

31 octombrie - CINEMA PRO

Magia copilariei

1 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aida

1 noiembrie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

1 noiembrie - Sala Teatrul Mic

LECTIA

1 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MOBILĂ ȘI DURERE

1 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

MADAME BOVARY | Festival Geneza ART

1 noiembrie - CINEMA PRO

Insula sclavilor

1 noiembrie - Casa Caragiale

New Vegas Show

1 noiembrie - Restaurant Elisabeta

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

2 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Incurcatura la nivel inalt

2 noiembrie - Teatrul Elisabeta

SEFUL

2 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Regina Maria - jurnal de razboi

2 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MOBILĂ ȘI DURERE

2 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

MISSOURI SKY

2 noiembrie - Sala Studio Excelsior

KEKKO FORNARELLI TRIO

2 noiembrie - Institutul Balassi

Peer Gynt

2 noiembrie - Casa Caragiale

MICA SIRENA

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

3 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TOC TOC

3 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Ghici cine te suna?!

3 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Il Barbiere Di Siviglia

3 noiembrie - Sala Mare

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

3 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MARTIRI

3 noiembrie - Teatrul Evreiesc De Stat

Cont(r)acte | de Mike Bartlett

4 noiembrie - Green Hours jazz-cafe

...Escu

5 noiembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

INTRE CHIN SI AMIN

5 noiembrie - Sala Patria - BRASOV

Cei trei purcelusi

6 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Il Barbiere Di Siviglia

6 noiembrie - Sala Mare

NEVERMORE

7 noiembrie - Sala Teatrul Mic

STEAUA FĂRĂ NUME

7 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Nevasta mea e Șuvaneză

7 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

8 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Nabucco

8 noiembrie - Sala Mare

MAMA

8 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MISSOURI SKY

8 noiembrie - Sala Studio Excelsior

STEAUA FĂRĂ NUME

8 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Luna de miere cu piper

8 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Iubito, iti raman dator!

8 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Serata interbelica Silviu Biris

8 noiembrie - Restaurant Elisabeta

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PINOCCHIO

9 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

9 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

IN PLOAIE

9 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Don Carlo

9 noiembrie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

9 noiembrie - Sala Teatrul Mic

MAMA

9 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

STEAUA FĂRĂ NUME

9 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Interzis sub 18 ani

9 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Intre doua femei

9 noiembrie - Casa Caragiale

CAPRA CU TREI IEZI

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

10 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SEFUL

10 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Lacul Lebedelor

10 noiembrie - Sala Mare

PENSIUNE COMPLETĂ

12 noiembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

12 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JUCARII PIERDUTE

13 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Frumoasa din pădurea adormită

13 noiembrie - Sala Mare

Romeo si Julieta

13 noiembrie - Teatrul mic - Sala Studio

TREI GEMENI VENEȚIENI

13 noiembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

Fluturii sunt liberi

13 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

13 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Vrajitorul din Oz

14 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

EVGHENI ONEGHIN

14 noiembrie - Sala Mare ONB

FAMILIA JELEZNOV

14 noiembrie - Teatrul Bulandra - Sala Liviu Ciulei

Turandot

14 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Nunta lui Figaro

15 noiembrie - Sala Mare ONB

LECTIA

15 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

ANGAJAT LA DOI PATRONI

15 noiembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

Arlecchino și pierdutele iubiri

15 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

LIVE LA SALA PALATULUI - CONCERT ANIVERSAR FUEGO

15 noiembrie - Sala Palatului

Russian Night cu Tania Popa

15 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Opera la matineu. Cafea si muzica

16 noiembrie - Foaier

MUZICANȚII DIN BREMEN

16 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fantoma, dragostea mea!

16 noiembrie - Teatrul Elisabeta

DEMNITATE

16 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

KARAMAZOVII

16 noiembrie - Sala Teatrul Mic

O NOAPTE FURTUNOASA

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FATA MORGANA

16 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Te cunosc din mahala

16 noiembrie - Restaurant Elisabeta

TIGRISORUL PETRE

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

17 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

IN PLOAIE

17 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

O casnicie linistita

17 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Corsarul

17 noiembrie - Sala Mare ONB

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

17 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Crima la cină

17 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Aglaja

17 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

FAMILIA JELEZNOV

17 noiembrie - Teatrul Bulandra - Sala Liviu Ciulei

FATA MORGANA

17 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

IN PLOAIE - Iasi

18 noiembrie - Teatrul Național 'Vasile Alecsandri' Iași

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

18 noiembrie - Centrul de Teatru Educațional Replika

Folk de colectie la Cluj Napoca

19 noiembrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

CEAPA - Teatrul Stela Popescu

19 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

La Traviata

20 noiembrie - Sala Mare

Fantoma, dragostea mea! - Casa de Cultura a Sindicatelor Constanta - Teatrul Elisabeta

20 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Ozana Barabancea si Orchestra Lumini Sonore

20 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Baiatul cu sosete roz

20 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Don Giovanni

21 noiembrie - Sala Mare ONB

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

21 noiembrie - Sala Teatrul Mic

IMPRO show cu iELE

21 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Samson și Dalila

22 noiembrie - Sala Mare

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

22 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

22 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Turandot

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Jazz On! Concert Adrian Nour

22 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

La Bohème (Boema)

23 noiembrie - Sala Mare

APA VIE

23 noiembrie - Teatrul Evreiesc De Stat

Fluturii sunt liberi

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Insula sclavilor

23 noiembrie - Casa Caragiale

Seara boiereasca cu Maria Buza si Taraful George Patrascu

23 noiembrie - Restaurant Elisabeta

APA VIE

24 noiembrie - Teatrul Evreiesc De Stat

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie

24 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

24 noiembrie - Sala Mare

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

24 noiembrie - Sala Teatrul Mic

DESCULT IN PARC - Teatrul Stela Popescu

24 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Familia Addams

24 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

SEFUL - Galati

25 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Galati

Familia Addams

25 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

ANGAJAT LA DOI PATRONI

26 noiembrie - Teatrul de Comedie - Sala Radu Beligan

Familia Addams

26 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

27 noiembrie - Sala Mare

Romeo si Julieta

27 noiembrie - Teatrul mic - Sala Studio

Our Ladies of Perpetual Succour

27 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Un barbat si mai multe femei

27 noiembrie - Restaurant Elisabeta

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

MARTIRI

28 noiembrie - Teatrul Evreiesc De Stat

O NOAPTE FURTUNOASA

28 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

29 noiembrie - Sala Mare

MAMA

29 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MINUNATA LUME NOUĂ

29 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Melodii cu chef de viata

29 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

APOLODOR | după Gellu Naum

30 noiembrie - Gradina Green Hours

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

30 noiembrie - Sala Studio Excelsior

MAGNOLII DE OTEL

30 noiembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

O scrisoare pierdută

30 noiembrie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

30 noiembrie - Sala Teatrul Mic

MAMA

30 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Despre români numai de bine

30 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Concert Ada Milea & Alex Neagu

30 noiembrie - Green Hours jazz-cafe

Românește

1 decembrie - Sala Mare

NEVERMORE

1 decembrie - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

1 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Ada Milea: Republica Mioritică România

1 decembrie - Green Hours jazz-cafe

La București, Monșer!

2 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Magazinul de papusi

3 decembrie - Sala Mare

CEAPA - Teatrul Stela Popescu

3 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Paul Surugiu FUEGO - Ninge cu flori de lumina - Cluj-Napoca

3 decembrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

Lacul Lebedelor

4 decembrie - Sala Mare

Nunta lui Figaro

5 decembrie - Sala Mare

TOSCA

6 decembrie - Sala Mare

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

6 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

La Traviata

7 decembrie - Sala Mare

IN PLOAIE - Brasov

9 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

11 decembrie - Sala Mare

Samson și Dalila

12 decembrie - Sala Mare

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

12 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

13 decembrie - Sala Mare

Cezar Ouatu - Craciunul Regal editia a VI-a - Ploiesti

13 decembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Trubadurul

14 decembrie - Sala Mare

INTRIGA

15 decembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Carmen

15 decembrie - Sala Mare

CEAPA - Teatrul Stela Popescu

15 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Stefan Hrusca - Concert Extraordinar de Colinde Romanesti - Cluj-Napoca

16 decembrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

REGAL VIENEZ – CONCERT EXTRAORDINAR DE CRACIUN - CLUJ NAPOCA

17 decembrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

La Traviata

27 decembrie - Sala Mare

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

29 decembrie - Sala Mare

Michael Buble

31 decembrie - Sala Palatului