FRAM, URSUL POLAR

FRAM, URSUL POLAR

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

24 noiembrie 11:30


Detalii eveniment

FRAM, URSUL POLAR
după Cezar Petrescu

Dramatizarea şi regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Muzica: Radu Sanduloviciu
Coregrafia: Ligia Delia Grozdan
Distribuţia: Iulia Deloiu Trif (Fram),Doina Iarcuczewicz (Dresoarea), Paul Sobolevschi (Leone), Aurelian Diaconu (Îngrijitorul), Liliana Mavriş Vârlan, Ionela Arvinte, Viorel Vârlan (Clovni), Liviu Smântânică (Doctorul), Raluca Pintilie (Un ziarist), Cătălin Cucu (Directorul), Aurelian Diaconu (Un ziarist), Cristian Gheorghiu (Un vînător)

 

Preț bilet: 14 LEI

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Rățușca cea urâtă

19 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

20 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Fata Babei si Fata Mosneagului

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Copacul cu jucarii

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

23 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PRIVIGHETOAREA

24 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Copacul cu jucarii

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

1 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

1 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

FRUMOASA ȘI BESTIA

1 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

6 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

CAPRA CU TREI IEZI

7 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

8 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

8 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

8 decembrie - Sala Studio Excelsior

CRĂCIUNUL JUCĂRIILOR. LA ȘCOALĂ

8 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cei trei purcelusi

11 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Aventuri in tinutul florilor

12 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

JUCARII PIERDUTE

13 decembrie - Sala Studio Excelsior

PUNGUȚA CU DOI BANI

14 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

15 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

15 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

JACK ȘI VREJUL DE FASOLE

15 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Departe de casă

15 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Rățușca cea urâtă

22 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRĂCIUNUL JUCĂRIILOR. LA ȘCOALĂ

22 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

28 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

29 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari