Fata Babei si Fata Mosneagului

Fata Babei si Fata Mosneagului

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

20 noiembrie 10:00
21 noiembrie 10:00
15 decembrie 11:00


Detalii eveniment
  • Regia: Daniel Stanciu
  • Scenografia:Daniela Drăgulescu
  • Ilustrația muzicală: Vasile Manta
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 70 min

Distribuția: Simina Constantin, Daniela Ruxandra Mihai / Cristina Țane, Dora Ortelecan Dumitrescu / Grațiela Ene, Jou-Jou Drăgan, Petronela Purima / Roxana Vișan, George Simian / George Năstase, Adrian Lefter

Spectacolul este o lectură modernă a clasicei poveștii lui Creangă care apelează, pe lângă mijloacele clasice ale teatrului de animație și la tehnica 3D pentru a atrage pe mici și mari în intriga cunoscută, în care valorile general umane ca cinstea, bunătatea şi destoinicia pot ajuta pe oricine să răzbată în viaţă.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JACK SI VREJUL DE FASOLE

15 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MUZICANȚII DIN BREMEN

16 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

16 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PEȘTIȘORUL DE AUR

17 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

17 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aladin

17 noiembrie - Sala Rapsodia

Copacul cu jucarii

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

19 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

20 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cocoselul neascultator

21 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Copacul cu jucarii

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița roșie

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

23 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PRIVIGHETOAREA

24 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Copacul cu jucarii

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

24 noiembrie - Sala Studio Excelsior

FRAM, URSUL POLAR

24 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JUCARII PIERDUTE

28 noiembrie - Sala Studio Excelsior

Aventuri in tinutul florilor

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

1 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

FRUMOASA ȘI BESTIA

1 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

7 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HANSEL ȘI GRETEL

8 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

8 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRĂCIUNUL JUCĂRIILOR. LA ȘCOALĂ

8 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

14 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

15 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

15 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK ȘI VREJUL DE FASOLE

15 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Departe de casă

15 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

22 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRĂCIUNUL JUCĂRIILOR. LA ȘCOALĂ

22 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Copacul cu jucarii

28 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

29 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari