UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

23 iunie 11:30


Detalii eveniment

Scenariu de Constantin Brehnescu după ”Momente și schițe” de I.L.Caragiale                                                                                                           Regia: Constantin Brehnescu

Scenografia: Viorica Perju

Coregrafia: Cristina Todi

Ilustrația muzicală: Radu Ștefan

Distribuția: Cătălin Cucu (Marius Chicoș Rostoganu), Liliana Mavriș Vârlan (Madam Maria Popescu),  Raluca Pintilie (Ionel, fiul Mariei Popescu), Iulia Deloiu Trif (Florica, servitoarea Mariei Popescu), Viorel Vârlan (Inspectorul Bumbeș), Doina Iarcuczewicz (O Damă), Gabriela Andrei (Altă Damă), Ionela Arvinte (Doamna Ftiriadi), Gabriel Lazăr (Neica Niță, acarul C.F.R.-ist), Aurelian Diaconu (Costică Arion, comis-voiajor), Gabriel Lazăr (Rogojină, paznicul școlii), Școlarii: Claudiu Gălățeanu (Vasilescu), Cristian Gheorghiu (Ionescu), Paul Sobolevschi (Popescu), Dragoș Maftei (Gheorghiescu), Beatrice Volbea (Raul Ftiriadi), Gigi Șfaițer  (Iftodi), Camelia Dilbea (Și...și Smărăndița).                                                                         

Preț bilet: 14 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

LAMPA LUI ALLADIN

23 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari