FRUMOASA ȘI BESTIA

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

2 iunie 11:30


Detalii eveniment

Dramatizare de Călin Ciobotari

Regia: Ion Ciubotaru

Scenografia: Viorica Perju

Distribuția: Ioana Iordache (Frumoasa), Dragoș Maftei (Bestia), Viorel Vârlan (Tatăl), Aurelian Diaconu  (Grimm Cel Mare), Raluca Pintilie (Grimm Cel Mic), Elena Zmuncilă  (Zîna), În Alte Roluri: Gabi Andrei, Camelia Dilbea, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Claudiu Gălățeanu

Preț bilet 14 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

LAMPA LUI ALLADIN

23 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari