Fata Babei si Fata Mosneagului

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

22 mai 10:00
1 iunie 18:00
16 iunie 11:00


Detalii eveniment
  • Regia: Daniel Stanciu
  • Scenografia:Daniela Drăgulescu
  • Ilustrația muzicală: Vasile Manta
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 70 min

Distribuția: Simina Constantin, Daniela Ruxandra Mihai / Cristina Țane, Dora Ortelecan Dumitrescu / Grațiela Ene, Jou-Jou Drăgan, Petronela Purima / Roxana Vișan, George Simian / George Năstase, Adrian Lefter

Spectacolul este o lectură modernă a clasicei poveștii lui Creangă care apelează, pe lângă mijloacele clasice ale teatrului de animație și la tehnica 3D pentru a atrage pe mici și mari în intriga cunoscută, în care valorile general umane ca cinstea, bunătatea şi destoinicia pot ajuta pe oricine să răzbată în viaţă.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

21 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

LAMPA LUI ALLADIN

23 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari