CAPRA CU TREI IEZI

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

9 iunie 11:00


Detalii eveniment

În spectacol apar actori la vedere, păpuşi mari şi măşti, într-un decor ce sugerează lumea satului românesc. Regizorul a tratat texul clasic în linie accentuat folclorică, de la décor la costumele stilizate ale personajelor, la diferitele obiecte sau la linia melodică. Este un mod de a ne aduce aminte de rădăcini.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

LAMPA LUI ALLADIN

23 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

2 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Degetica

5 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

7 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

9 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari