JACK SI VREJUL DE FASOLE

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

24 aprilie 10:00


Detalii eveniment

Dupa povestea populară omonimă

Regia şi scenariul: Daniel Stanciu

Scenografia: Daniela Drăgulescu

Muzica: Dan Bălan

Vârsta: Peste 5 ani

Durata: 55 min

Distribuţia: Dora Ortelecan Dumitrescu, Roxana Vişan/Ioana Chelaru Popovici, Florentina Tanase, Mihai Dumitrescu, Florin Mititelu

Un băieţel pus pe şotii dar cu suflet mare, dornic să-şi ajute mama, reuşeşte prin forţa magică a unui vrej de fasole fermecat să ajungă pe tărâmul Uriaşului, pe care îl învinge cu isteţime şi curaj. Îşi răzbună astfel tatăl (pierdut cu mult timp în urmă în ţara Uriaşului) şi asigură un trai decent pe viitor familiei sale.
Veniţi să îl vedeţi la Teatrul „Țăndărică”, să-i fiţi alături în lupta cu Uriaşul, să fiţi martorii unui spectacol cu păpuşi de diverse tipuri şi dimensiuni şi cu actori la vedere!

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

3 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

4 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Taramul povestilor

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBĂ CA ZĂPADA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

8 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

9 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

10 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

11 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

11 mai - T. Excelsior - Sala Mare

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SINDBAD MARINARUL

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 mai - T. Excelsior - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

18 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CLOVNII

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica