O noapte furtunoasa - Ploiesti

Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti, Bulevardul Republicii, 65, Ploiesti, Ploiesti

23 mai 19:00


Detalii eveniment

Si, cum e o vorbă din popor, "Teatrul începe cu Caragiale"!
Sa începem!
"O noapte furtunoasă" intr-o montare clasica, cu actori consacrați, dar și cu tineri din noua generație, o versiune fără efecte speciale care respectă atât textul autorului, dar și însuși autorul.
Un spectacol mereu actual, plin de umor si adevăr, ideal pentru iubitorii de comedie si, mai ales, pentru tinerii care "se întâlnesc" cu Caragiale în programa școlară....

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

MAREA RUȘINE

23 aprilie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Această Sonia

23 aprilie - Teatrul Luni de la Green Hours

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LEGATURI PRIMEJDIOASE

24 aprilie - Teatrul Mic

D'ale carnavalului

24 aprilie - Teatrul Principal

PESCARUSUL

24 aprilie - Teatrul mic - Sala Studio

Stă să plouă

24 aprilie - Teatrul Luni de la Green Hours

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

25 aprilie - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Concert Maria Raducanu

27 aprilie - Green Hours jazz-cafe

Ada Milea: Republica Mioritică România

1 mai - Green Hours jazz-cafe

TIGRISORUL PETRE

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

2 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Cei trei purcelusi

3 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Puricele in ureche

3 mai - Teatrul Elisabeta

LECTIA

3 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fata Babei si Fata Mosneagului

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

4 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

4 mai - Teatrul Elisabeta

TOSCA

4 mai - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

4 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

4 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

4 mai - Sala Studio Excelsior

Concert Ada Milea & Alex Neagu

4 mai - Green Hours jazz-cafe

PRIVIGHETOAREA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Poveste cu dor de lumină

5 mai - Foaier

Cenusareasa

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBĂ CA ZĂPADA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

5 mai - Teatrul Elisabeta

Tango. Radio and Juliet

5 mai - Sala Mare

Viața și moartea lui Richard al II-lea

5 mai - Sala Teatrul Mic

Hotul de margaritare - Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

5 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

DOAMNA GODOT

5 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fluturii sunt liberi

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Secretul fericirii - Iasi

6 mai - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Cenusareasa

7 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Arlecchino și pierdutele iubiri

7 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

7 mai - Sala Studio Excelsior

BOEING BOEING

7 mai - Teatrul Elisabeta

Rățușca cea urâtă

8 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

La Traviata

8 mai - Sala Mare

Incurcatura la nivel inalt

8 mai - Teatrul Elisabeta

Arlecchino și pierdutele iubiri

8 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Cenusareasa

9 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

9 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Interesul poarta fesul

9 mai - Teatrul Principal

FAPTE BUNE

9 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

LECTIA

9 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

CU CE VĂ SERVESC? - Bucuresti

9 mai - Sala Gloria

Apolodor

10 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

10 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Otello

10 mai - Sala Mare

Aglaja

10 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

PENSIUNE COMPLETĂ

10 mai - Sala Rapsodia

Boeing Boeing - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau - Teatrul Elisabeta

10 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Cenusareasa

10 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MISSOURI SKY

10 mai - Sala Studio Excelsior

Crima la cină

10 mai - Restaurant Elisabeta

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

11 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Scufița roșie

11 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

11 mai - T. Excelsior - Sala Mare

MISSOURI SKY

11 mai - Sala Studio Excelsior

MAGNOLII DE OTEL

11 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

11 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Capcana pentru un barbat casatorit

11 mai - Teatrul Elisabeta

MADAMA BUTTERFLY

11 mai - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

11 mai - Sala Teatrul Mic

CARPATHIAN GARDEN

11 mai - Teatrul mic - Sala Studio

MAGNOLII DE OTEL

11 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Apolodor

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SINDBAD MARINARUL

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL

12 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Boeing Boeing - Casa de Cultura a Studentilor Cluj - Teatrul Elisabeta

12 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

Acesti romani fantastici

12 mai - Teatrul Principal

LEGATURI PRIMEJDIOASE

12 mai - Teatrul Mic

Femeia, eterna poveste - Teatrul Stela Popescu

12 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PESCARUSUL

12 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

MINUNATA LUME NOUĂ

12 mai - T. Excelsior - Sala Mare

D'ale carnavalului - Buzau

13 mai - Sala Maximilian

Eu te cred,da'...tu ma minti! - Bucuresti

13 mai - Palatul National al Copiilor

DESPRE TANDREȚE

13 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Bucuresti

13 mai - Sala Gloria

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MAGNOLII DE OTEL - Oradea

14 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

TAKE, IANKE SI CADIR - Iasi

14 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

SECRETUL FERICIRII - Bucuresti

14 mai - Sala Gloria

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

15 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Turandot

15 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Iubito, iti raman dator!

15 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Iubito, iti raman dator! - Buzau

16 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

LECTIA

16 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Edvin Marton - The RockSymphony

16 mai - Sala Palatului

Nevasta mea e Șuvaneză

16 mai - Restaurant Elisabeta

SCUFIȚA ROȘIE- Avanpremieră

17 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LEGATURI PRIMEJDIOASE

17 mai - Teatrul Mic

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

17 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Inca nu, dar o sa fie...

17 mai - Teatrul Elisabeta

TOC TOC

17 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

LAMPA LUI ALLADIN

18 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DEMNITATE

18 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

LEGATURI PRIMEJDIOASE

18 mai - Teatrul Mic

TREI GEMENI VENEȚIENI

18 mai - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

3M CEI TREI MAGNIFICI - Buzau

18 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Fata din curcubeu

18 mai - Teatrul Luni de la Green Hours

SCUFIȚA ROȘIE - Premieră

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MICA SIRENA

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

INTRIGA

19 mai - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

BOEING BOEING

19 mai - Teatrul Elisabeta

MARTIRI

19 mai - Sala Teatrul Mic

...Escu

19 mai - Sala Rapsodia

3M CEI TREI MAGNIFICI - Ploiesti

19 mai - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

PESCARUSUL

20 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PESCARUSUL

21 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

TimeAholics

21 mai - Sala Studio Excelsior (Excelsior)

Regele moare

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Iubito, iti raman dator! - Galati

22 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor - Galati

ILUZIA COMICĂ

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Don Carlo

23 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 1

23 mai - Gradina Green Hours

Aglaja

23 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Arlecchino și pierdutele iubiri

23 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Artist in Residence | Punkt. Vrt. Plastik

23 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Vecina de deasupra

23 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 2

24 mai - Gradina Green Hours

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

24 mai - Sala Teatrul Mic

Cerere în căsătorie, A.P. Cehov

24 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Fluturii sunt liberi

24 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Lucruri pe care le stiu ca fiind adevarate

24 mai - Restaurant Elisabeta

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Carmen

25 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 3

25 mai - Gradina Green Hours

FAMILIA JELEZNOV

25 mai - Sala Teatrul Mic

Iubito, iti raman dator! - Iasi

25 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

FATA MORGANA

25 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

25 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

SCUFIȚA ROȘIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CLOVNII

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

O casnicie linistita

26 mai - Teatrul Elisabeta

Nunta lui Figaro

26 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - 11 - Ziua 4

26 mai - Gradina Green Hours

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 mai - Sala Teatrul Mic

Regina Maria - jurnal de razboi

26 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

FATA MORGANA

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

DRAGOSTEA CELOR TREI PORTOCALE - Teatrul Stela Popescu

26 mai - Palatul National al Copiilor

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

DESPRE TANDREȚE

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fa-mi loc! - Buzau

27 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

BlankOut

27 mai - Teatrul Principal

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Interzis sub 18 ani

28 mai - Sala Studio Excelsior

INTRIGA - Cluj-Napoca

28 mai - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TOSCA

29 mai - Sala Mare

AMBASADA IUBIRII

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Thomas Sawyer

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Zeul Macelului

29 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Lacul Lebedelor

30 mai - Sala Mare

POVESTE DIN PATRIA NOASTRĂ

30 mai - Teatrul mic - Sala Studio

Dona Juana

30 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Turandot

30 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Viata conjugala anormala

30 mai - Restaurant Elisabeta

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aida

31 mai - Sala Mare

MARTIRI

31 mai - Sala Teatrul Mic

NĂPASTA

31 mai - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

LECTIA

31 mai - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

1 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Magazinul de papusi

1 iunie - Sala Mare

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

1 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Acesti romani fantastici

2 iunie - Teatrul Principal

INTRIGA - Brasov

4 iunie - Teatrul Sică Alexandrescu

TOSCA

5 iunie - Sala Mare

Frumoasa din pădurea adormită

6 iunie - Sala Mare

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

7 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Turandot

7 iunie - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Otello

8 iunie - Sala Mare

CHAT CHAT CHAT

9 iunie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Seara tinerilor coregrafi

13 iunie - Sala Mare

La Traviata

14 iunie - Sala Mare

S-au furat...poveștile

15 iunie - Sala Mare

Horatiu Malaele - Editie speciala

21 iunie - Cinema Pro

Trubadurul - Premieră

22 iunie - Sala Mare

Trubadurul - Premieră

23 iunie - Sala Mare

Trubadurul - Premieră

26 iunie - Sala Mare

TOSCA

27 iunie - Sala Mare

Bal mascat

28 iunie - Sala Mare

Carmen

30 iunie - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL - Constanta

21 octombrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

MAGNOLII DE OTEL - Cluj-Napoca

28 octombrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj-Napoca

MAGNOLII DE OTEL - Brasov

29 octombrie - Teatrul Sică Alexandrescu

LIVE LA SALA PALATULUI - CONCERT ANIVERSAR FUEGO

15 noiembrie - Sala Palatului