CENUȘĂREASA

CENUȘĂREASA

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

după Charles Perrault

Dramatizare, decoruri, regie: Constantin Brehnescu
Marionete: Angela şi Valeriu Josanu
Muzica: Radu Ştefan
Distribuţia: Liliana Mavriş Vârlan, Liviu Smântânică, Doina Iarcuczewicz, Beatrice Volbea, Iulia Deloiu Trif, Mariana Teleman, Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gabriela Andrei

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

De mână cu tine...nu mă mai tem și aflu frumusețea lumii, Teatrul de Păpuși Gulliver Galați

17 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

De mână cu tine...nu mă mai tem și aflu frumusețea lumii, Teatrul de Păpuși Gulliver Galați

17 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Califul barză, Teatrul de Animație pentru Copii și Tineret Imaginario Ploiești

17 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cenusareasa

18 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Apolodor

19 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Odlot, Teatrul de Animație Poznan, Polonia

19 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

20 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cenusareasa

21 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

21 septembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Zana Zorilor

21 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

HANSEL ȘI GRETEL

22 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

22 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

22 septembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JACK ȘI VREJUL DE FASOLE - PREMIERĂ

22 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Cei trei purcelusi

26 septembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

28 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

28 septembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Magia copilariei

28 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

29 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

29 septembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 septembrie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

29 septembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

5 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin

6 octombrie - Sala Rapsodia

IMPROVESTE

6 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin - Buzau

12 octombrie - Sala Maximilian

CAPRA CU TREI IEZI

12 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin - Ploiesti

13 octombrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

TIGRISORUL PETRE

13 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

19 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cenusareasa

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin

20 octombrie - Sala Rapsodia

Rățușca cea urâtă

20 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

26 octombrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aladin

27 octombrie - Sala Rapsodia

Apolodor

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Revolta Povestilor - Teatrul Stela Popescu

30 noiembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica