MINUNATA LUME NOUĂ

TEATRU

T. Excelsior - Sala Mare, Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu

cu: Camelia Pintilie, Oana Predescu, Alex Popa, Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu, Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor,

Dana Marineci, Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

 

Minunata lume nouӑ este o distopie SF despre un viitor apropiat ȋn care oamenii vor fi reuşit să elimine bătrâneţea, suferinţa şi războiul, punând bazele unei societăţi sigure şi armonioase. Spectacolul explorează natura umană la limita dintre libertate şi siguranţă, urmărind povestea a doi indivizi atipici care sunt dispuşi să rişte perfecţiunea lumii noi pentru a afla adevărul despre cum a fost ea creată şi, mai ales, ce s-a schimbat ȋn oameni ca ei să simtă că nu există nicio altă variantă mai bună.Catinca Drăgănescu

Durata spectacolului: 2h 50 min (cu pauză) | 14+

Bilet: 30 lei (preț întreg) | 16 lei (preț redus – elevi, studenți și pensionari, grup organizat)

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

PETRICĂ ȘI LUPUL

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MAZURKA

16 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

LECTIA

16 iunie - Teatrul Mic - Sala Studio GABROVENI

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

19 iunie - Teatrul Elisabeta

DESPRE TANDREȚE

20 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ORAȘUL

21 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

FATA MORGANA

21 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Apolodor

22 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Puricele in ureche

22 iunie - Teatrul Elisabeta

FATA MORGANA

22 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

CINCI POVEȘTI CU ÎNGER RĂNIT

22 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

FATA MORGANA

23 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

SIMBIOZĂ

23 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

MASCARICIUL

24 iunie - Sala Studio

D'ale carnavalului

27 iunie - Teatrul Principal

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

28 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

29 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

29 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SCUFIȚA ROȘIE

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

30 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALICE ÎN OGLINDIRIA

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

30 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Apolodor

7 iulie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

15 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

16 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

17 iulie - Sala Mare TNB

GAITELE

19 iulie - Sala Mare TNB

CAFENEAUA

29 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

30 iulie - Sala Mare TNB

3M - CEI TREI MAGNIFICI

3 august - Sala Mare TNB

Pe o panza de paianjen - Premiera la Brasov

24 septembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov