L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

Regia: Constantin Brehnescu

Scenografia: Viorica Perju

Muzica: Radu Ștefan

Dansuri: Cristina Todi

Distribuția:Tata – Cristian Gheorghiu, Mama – Ileana Ocneanu, Băiatul – Iulia Deloiu Trif, Fata – Camelia Dilbea, Vulpea – Beatrice Volbea, Motanul – Claudiu Gălățeanu, Moș Crăciun – Aurelian Diaconu, Grupul clovnilor, stafiilor și mexicanilor – Ionela Arvinte, Gabriela Andrei,Elena Zmuncilă, Cristian Gheorghiu, Emanuel Florentin, Dragoș Matfei

Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

31 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița roșie

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

2 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

2 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

4 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

5 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

5 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

7 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

7 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

PUNGUȚA CU DOI BANI

8 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

9 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

9 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

11 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

16 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

16 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

EU, OBLIO

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

23 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MUZICANȚII DIN BREMEN

29 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari