, ,

23 decembrie 18:00


Detalii eveniment
Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

MOTANUL INCALTAT

10 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Primeste gazda colinda noastra!

10 decembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

The History Boys

10 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

O noapte furtunoasa

10 decembrie - Teatrul Principal

Adrian Naidin - ROCKOLINDE

10 decembrie - Cinema Pro

CU CE VĂ SERVESC? - Buzau

10 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor Buzau

Micul Print

10 decembrie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MARIA RĂDUCANU / KRISTER JONSSON / MICHAEL GRIENER

10 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Bambi

11 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

11 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Johann Strauss Ensemble - BRAŞOV - Vienna Magic

11 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

11 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

RENDEZ-VOUS PE LUNA

11 decembrie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

REGAL VIENEZ – CONCERT EXTRAORDINAR DE CRACIUN - PLOIESTI

11 decembrie - CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti

Degetica

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

12 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magazinul de papusi

12 decembrie - Sala Mare

...Escu

12 decembrie - Sala Teatrul Mic

Johann Strauss Ensemble - CLUJ - Vienna Magic

12 decembrie - Opera Natională Cluj

Scrisori de pe front

12 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

MISSOURI SKY

12 decembrie - Sala Studio Excelsior

Stă să plouă

12 decembrie - Teatrul Luni de la Green Hours

Otello

13 decembrie - Sala Mare

KARAMAZOVII

13 decembrie - Sala Teatrul Mic

Johann Strauss Ensemble - BISTRIȚA - Vienna Magic

13 decembrie - Palatul Culturii Bistrita

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

13 decembrie - Teatrul Principal

PESCARUSUL

13 decembrie - Teatrul mic - Sala Studio

ILUZIA COMICĂ

13 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

O casnicie linistita

13 decembrie - Teatrul Elisabeta

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

13 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

dublu concert - Sanem Kalfa / George Dumitriu ---„Dance”

13 decembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

14 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

KARAMAZOVII

14 decembrie - Sala Teatrul Mic

Cezar Ouatu - Craciunul Regal editia a V-a

14 decembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

INIMA REGINEI MARIA

14 decembrie - Teatrul de Stat Constanta

MAGNOLII DE OTEL

14 decembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Fata din curcubeu

14 decembrie - Teatrul Luni de la Green Hours

ALBA CA ZAPADA

15 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Inca nu, dar o sa fie...

15 decembrie - Teatrul Elisabeta

Nabucco

15 decembrie - Sala Mare

FAMILIA JELEZNOV

15 decembrie - Sala Teatrul Mic

Aglaja

15 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

DESCULȚ ÎN PARC

15 decembrie - Teatrul de Stat Constanta

Interzis sub 18 ani

15 decembrie - Sala Studio Excelsior

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Românește

16 decembrie - Foaier

Rățușca cea urâtă

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

16 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

INTRIGA

16 decembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Infractorii

16 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Capcana pentru un barbat casatorit

16 decembrie - Teatrul Elisabeta

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

16 decembrie - Sala Mare

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

16 decembrie - Sala Teatrul Mic

Johann Strauss Ensemble - RÂMNICU VÂLCEA - Vienna Magic

16 decembrie - Filarmonica Ion Dumitrescu Râmnicu Vâlcea

MINUNATA LUME NOUĂ

16 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

CEA MAI FRUMOASĂ SOȚIE

16 decembrie - Teatrul de Stat Constanta

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

16 decembrie - Sala Maximilian

REGAL VIENEZ – CONCERT EXTRAORDINAR DE CRACIUN - ALBA IULIA

16 decembrie - Casa de cultura a Sindicatelor Alba Iulia

Stefan Hrusca - Concert extraordinar de colinde IASI

16 decembrie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Concert Ada Milea & Alex Neagu

16 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Copilul lui Noe - Brasov

17 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Fratii Karamazov

17 decembrie - Teatrul Elisabeta

Arlecchino și pierdutele iubiri

17 decembrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

URMA PASILOR TAI...

17 decembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

REGAL VIENEZ – CONCERT EXTRAORDINAR DE CRACIUN - CLUJ NAPOCA

17 decembrie - Opera Nationala Romana din Cluj-Napoca

Despre tandrețe

17 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

MAGNOLII DE OTEL

18 decembrie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

O NOAPTE FURTUNOASA

18 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

19 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Incurcatura la nivel inalt

19 decembrie - Teatrul Elisabeta

Vali Boghean Band - Concert de Crăciun

19 decembrie - Cinema Pro

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Despre tandrețe

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

APOLODOR

20 decembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Ambasada iubirii

20 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Puricele in ureche

20 decembrie - Teatrul Elisabeta

Stefan Hrusca - Concert extraordinar de colinde CLUJ NAPOCA

20 decembrie - Casa de Cultura a Studentilor Cluj Napoca

Această Sonia

20 decembrie - Green Hours jazz-cafe

Ambasada iubirii

21 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Rigoletto

21 decembrie - Sala Mare

Craciun Vienez - Ploiesti

21 decembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

NOI 4

21 decembrie - Teatrul Luni de la Green Hours

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Craciun Vienez

22 decembrie - Sala Palatului

Copilul lui Noe - Iasi

22 decembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Concert Vali ”SirBlues” Răcilă

22 decembrie - Green Hours jazz-cafe

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

23 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Fa-mi loc! - Bucuresti

23 decembrie - Sala Studio TNB

Concert de Crăciun

23 decembrie - Sala Mare

SPARGATORUL DE NUCI - Sala Palatului Bucuresti

23 decembrie - Sala Palatului

REGAL VIENEZ – CONCERT EXTRAORDINAR DE CRACIUN - FOCSANI

25 decembrie - Teatrul Municipal Mr. Gh. Pastia

MICA SIRENA

27 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Concert de Crăciun

27 decembrie - Sala Mare

Horatiu Malaele - Editie speciala

27 decembrie - Cinema Pro

La Traviata

28 decembrie - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

29 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

29 decembrie - Sala Mare

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

30 decembrie - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

4 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

5 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aida

5 ianuarie - Sala Mare

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Ursul păcălit de vulpe

6 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

TIGRISORUL PETRE

6 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DʼALE LUI PĂCALĂ

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

6 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

6 ianuarie - Sala Mare

Cei trei purcelusi

9 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

9 ianuarie - Sala Mare

Scufița Roșie

10 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Nabucco

10 ianuarie - Sala Mare

BOEING BOEING

10 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

11 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Ridichea uriașă

12 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

12 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

12 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

BAIADERA

12 ianuarie - Sala Mare

Crima la cină

12 ianuarie - Restaurant Elisabeta

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

13 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Don Carlo

13 ianuarie - Sala Mare

MASCARICIUL - Teatrul National Bucuresti

14 ianuarie - Sala Mare TNB

Faust

17 ianuarie - Sala Mare

PENSIUNE COMPLETĂ

17 ianuarie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

TREI GEMENI VENEȚIENI

18 ianuarie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

O trăznită în concert

18 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Ridichea uriașă

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICA SIRENA

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Capcana pentru un barbat casatorit

19 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Lacul Lebedelor

19 ianuarie - Sala Mare

RENDEZ-VOUS PE LUNA

19 ianuarie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

Concert Ad Libitum Voices

19 ianuarie - Restaurant Elisabeta

ALBA CA ZAPADA

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Las' că ştim noi!

20 ianuarie - Teatrul Elisabeta

La Bohème (Boema)

20 ianuarie - Sala Mare

...Escu

20 ianuarie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

23 ianuarie - Sala Mare

Cuplu' ideal

23 ianuarie - Restaurant Elisabeta

MADAMA BUTTERFLY

24 ianuarie - Sala Mare

APA VIE

24 ianuarie - Teatrul Mic - Sala Rapsodia

Divort in ziua nuntii

24 ianuarie - Restaurant Elisabeta

DEMNITATE

24 ianuarie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Flautul fermecat

26 ianuarie - Foaier

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie

26 ianuarie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

26 ianuarie - Teatrul Elisabeta

Mozart și Salieri

26 ianuarie - Foaier

Fata Babei si Fata Mosneagului

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie

27 ianuarie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Cosi fan tutte

27 ianuarie - Sala Mare

Milionul, nepoatele și milionara

29 ianuarie - Teatrul Elisabeta

PRENUMELE 14.10.2016

29 ianuarie - Palatul National al Copiilor

Romeo şi Julieta

30 ianuarie - Sala Mare

Crima la Howard Johnsons

30 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Sot de vanzare

31 ianuarie - Restaurant Elisabeta

Bal mascat

1 februarie - Sala Mare

Russian Night cu Tania Popa

1 februarie - Restaurant Elisabeta

MAGNOLII DE OTEL

2 februarie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Varsam muzica, sa bem iubire

2 februarie - Restaurant Elisabeta

SPĂRGĂTORUL DE NUCI

3 februarie - Sala Mare

ELIXIR - Teatrul National Bucuresti

4 februarie - Sala Studio TNB

La Traviata

6 februarie - Sala Mare

Nabucco

7 februarie - Sala Mare

100 batai de inima

7 februarie - Restaurant Elisabeta

Serata interbelica Silviu Biris

8 februarie - Restaurant Elisabeta

Motanul Incaltat

9 februarie - Sala Mare

BAIADERA

9 februarie - Sala Mare

Cainele Gradinarului

9 februarie - Restaurant Elisabeta

DAVID DUCHOVNY - IN CONCERT

10 februarie - Sala Palatului

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

13 februarie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Natura – Concert Rona Hartner&Taraful Bucuresti

15 februarie - Restaurant Elisabeta

Tosca - Premieră

16 februarie - Sala Mare

TEO, VIO SI COSTEL - 100% PARERI

16 februarie - Sala Palatului

Tosca - Premieră

17 februarie - Sala Mare

TOSCA

20 februarie - Sala Mare

TOSCA

21 februarie - Sala Mare

Otello

22 februarie - Sala Mare

Jazz On! Concert Adrian Nour

22 februarie - Restaurant Elisabeta

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie

23 februarie - Teatrul Avangardia (Sala Cinema Pro)

Frumoasa din pădurea adormită

23 februarie - Sala Mare

L'Elisir d'Amore

24 februarie - Sala Mare

Falstaff

28 februarie - Sala Mare

Falstaff

2 martie - Sala Mare

Lacul Lebedelor

6 martie - Sala Mare

MAGNOLII DE OTEL - Constanta

6 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

La Traviata

8 martie - Sala Mare

Turandot

10 martie - Sala Mare

Romeo şi Julieta

13 martie - Sala Mare

Nabucco

15 martie - Sala Mare

Faust

16 martie - Sala Mare

Frumoasa din pădurea adormită

17 martie - Sala Mare

SATRA - Noi Tiganii

17 martie - Sala Palatului

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

21 martie - Sala Mare

Otello

23 martie - Sala Mare

TOSCA

24 martie - Sala Mare

Și din 10 n-a mai rămas niciunul de Agatha Christie (CT)

25 martie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

MADAMA BUTTERFLY

28 martie - Sala Mare

Carmen

29 martie - Sala Mare

Tango. Radio and Juliet

30 martie - Sala Mare

Don Carlo

31 martie - Sala Mare