Taramul povestilor

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Tudor Pîrvu, Stelian Milu, Marian Rădulescu, Aron Alexandru, Ciprian      Cojenel, Mirela Constantin, Jassmine Cristina Glodeanu, Silvana Ionescu

Personajele acestui tărâm sunt cei mai îndrăgiţi eroi şi eroine din basme: Motanul Încălţat, Rapunzel, Cenuşăreasa, Frumoasa Adormită, Albă ca Zăpada, Alladin şi Jasmine, Hansel şi Gretel, Crăiasa Zăpezii. Cu ajutorul lor aflăm că binele învinge întotdeauna răul, dar pentru asta ai nevoie de răbdare şi perseverenţă. Spectacolul ilustrează, cu ajutorul poveştilor copilăriei, lupta dintre bine şi rău prin aducerea în prim plan a învăţăturilor primite de la părinţi şi bunici.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Preț: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual

16 lei copii

24 lei adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița Roșie

18 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița Roșie

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

22 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița Roșie

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

29 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

30 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PINOCCHIO

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari