ALBA CA ZAPADA

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti


Detalii eveniment
  • După Fraţii Grimm
  • Adaptarea: Cristian Pepino
  • Regia: Cristian Pepino
  • Scenografia: Cristina Pepino
  • Muzica: Dan Bãlan
  • Vârsta: Peste 3 ani
  • Durata: 60 min

Distribuţia: Alina Teianu / Cristina Țane, Adrian Alexandru Neculea / Leonard Dodan, Mariana Zaharia/ Petronela Purima, Ioan Brancu / George Năstase, Adrian Lefter/George Simian, Graţiela Ene/Ioana Chelaru Popovici

Este una dintre cele mai iubite poveşti pentru copii care a cunoscut multe variante în Europa, dar cea mai populară este cea a Fraţilor Grimm. Spectacolul Teatrului ŢĂNDĂRICĂ păstrează firul poveştii clasice, dar ingeniozitatea regizorului şi fantezia scenografică, folosirea tehnicii de black light, a păpuşilor de mari dimensiuni, compuse şi a actorilor la vedere dau un farmec aparte şi creează o atmosferă plină de ritm în care binele învinge întotdeuna răul.
Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Scufița Roșie

17 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița Roșie

18 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița Roșie

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

22 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița Roșie

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

29 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

30 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PINOCCHIO

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari