Bambi

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

22 noiembrie 10:00
6 decembrie 10:00
11 decembrie 10:00


Detalii eveniment

BAMBI

după Felix Salten, regia Attila Vizauer

cu: Ioana Repciuc, Mădălina Ignat, Dumitru Georgescu, Dan Clucinschi, Anca Florescu, Ana-Maria Irimia, Cristiana Ioniţă, Lia Gherman, Ştefania Dumitru, Robert Radoveneanu, Oliver Toderiţă, Andrada Fuscaş, Eugeniu Cozma, Ana Turoş, Andreea Hristu, Smaranda Găbudeanu, Alina Dumitrelea, Alexandra Stroe, Cosmina Dobrotă,  Meda Topîrceanu, Dragoş Spahiu

Micul prinț Bambi se naște într-o primăvară, într-un luminiș. Are o mamă frumoasă și iubitoare; tatăl lui e cel mai impunător cerb din pădure; are rude numeroase și prieteni de toate speciile. Chiar dacă omul apare din când în când, cu pușca pe umăr (și ce e ăsta, se întreabă animalele, un fel de braț, al treilea braț?), Bambi va crește mare și va învăța ce are de făcut. Efortul e mare, dar puiul de cerb are stofă de învingător. E gata să devină un prinț adevărat.

 

Durata spectacolului: 1h 20 min | 5+

16 lei – copii; 24 lei – adulți

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Fluierarul, scoica și peștele

20 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fluierarul, scoica și peștele

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fluierarul, scoica și peștele

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrăjitorul din Oz

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventurile lui Gulliver

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cine vrea sa mearga la Polul Nord

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Scufița Roșie

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea unei păpuși

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

25 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

25 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

A mano

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

25 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

A mano

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

EU, OBLIO

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

O poveste japoneză

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Peter Pan

28 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pantofii roșii

28 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

2 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

2 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBĂ CA ZĂPADA

2 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Casa pisicii

4 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

6 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

7 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

8 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

9 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Taramul povestilor

9 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

9 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

11 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

14 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

15 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

16 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

19 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

23 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICA SIRENA

27 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

29 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

DʼALE LUI PĂCALĂ

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare