Bambi

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

27 februarie 10:00


Detalii eveniment

BAMBI

după Felix Salten, regia Attila Vizauer

cu: Ioana Repciuc, Mădălina Ignat, Dumitru Georgescu, Dan Clucinschi, Anca Florescu, Ana-Maria Irimia, Cristiana Ioniţă, Lia Gherman, Ştefania Dumitru, Robert Radoveneanu, Oliver Toderiţă, Andrada Fuscaş, Eugeniu Cozma, Ana Turoş, Andreea Hristu, Smaranda Găbudeanu, Alina Dumitrelea, Alexandra Stroe, Cosmina Dobrotă,  Meda Topîrceanu, Dragoş Spahiu

Micul prinț Bambi se naște într-o primăvară, într-un luminiș. Are o mamă frumoasă și iubitoare; tatăl lui e cel mai impunător cerb din pădure; are rude numeroase și prieteni de toate speciile. Chiar dacă omul apare din când în când, cu pușca pe umăr (și ce e ăsta, se întreabă animalele, un fel de braț, al treilea braț?), Bambi va crește mare și va învăța ce are de făcut. Efortul e mare, dar puiul de cerb are stofă de învingător. E gata să devină un prinț adevărat.

 Durata spectacolului: 1h 20 min | 5+

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Rățușca cea urâtă

18 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

19 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

19 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

20 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

22 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

22 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

23 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CASELE CLOVNILOR

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Noone`s land, Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

3 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

17 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare