Serata interbelica Silviu Biris

TEATRU

Restaurant Elisabeta, Bulevardul Regina Elisabeta 45, Bucuresti

26 octombrie 21:00


Detalii eveniment

Serata interbelica cu Silviu Biris&Band Bucuresti– Vineri,

26 octombrie, ora 21:00

Tip spectacol: Concert

Preturi bilete: 39 Lei

 

Desfasurator:

  • 19:00-20:00: acces public in sala pentru preluarea comenzilor de mancare/bautura din meniul a la carte

  • 20:00-21:00: café concert

  • 21:00-21:45: Concert (partea I)

  • 21:45-22:00: pauza

  • 22:00-22:45: Concert (partea a II-a)

  • 22:45-23:45: café concert

Componenta:

 

–   Silviu Biris and Band

Vineri, 26 octombrie, ora 21:00, va invitam la o calatorie muzicala interbelica pe acordurile celebrelor melodii : Zaraza, Cel mai frumos tango din lume, Coşarul, Fetite dulci ca-n Bucuresti.

Pe parcursul calatoriei, muzica si voia buna vor fi asezonate cu preparate culinare de epoca concepute si pregatite special pentru acest eveniment de Chef-ul Restaurantului Elisabeta.

Silviu Biris este un artist plurivalent care va va delecta cu un spectacol interactiv, folosindu-se in acest sens de voce, actorie, step si dans.

Pe parcursul concertului, artistul va canta atat pe scena, cat si printre cei prezenti, invitandu-i constant la dans

Repertoriul lui Silviu Biris cuprinde melodii celebre (asa-zisele ever-green-uri romanesti) reorchestrate si adaptate unui stil mai ”miscat”, de dans, in ritmuri de swing, samba sau cha-cha, dar si un colaj de tango-uri. Pe langa celebrele melodii “Zaraza”, “Uite-asa as vrea sa mor”, Casuta noastra” sau “Cel mai frumos tango din lume”, spectatorii pot auzi si ritmurile unor melodii indragite cum ar fi “Cosarul” sau “Fetite dulci ca-n Bucuresti”.

 

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Arlecchino și pierdutele iubiri

18 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI

18 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Aglaja

18 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

MISSOURI SKY

19 octombrie - Sala Studio Excelsior

Las' că ştim noi!

19 octombrie - Teatrul Elisabeta

Visul unei nopti de vara

19 octombrie - Sala Rapsodia

Veethoven, făi!

19 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

20 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Viața plicticoasă a visătorului Francois

20 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Visul unei nopti de vara

20 octombrie - Sala Rapsodia

Romeo si Julieta

20 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Să ne răzbunăm, iubito!

20 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Ambasada iubirii

20 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Incurcatura la nivel inalt

21 octombrie - Teatrul Elisabeta

ILUZIA COMICĂ

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Testosteron

21 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

ACTRITELE - Premiera

21 octombrie - Palatul National al Copiilor

Scrisori de pe front

21 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Te iubesc dar nu pe tine - Bucuresti

22 octombrie - Palatul National al Copiilor

Visul unei nopti de vara

23 octombrie - Sala Rapsodia

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

23 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Visul unei nopti de vara

23 octombrie - Sala Rapsodia

Our Ladies of Perpetual Succour

24 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

24 octombrie - Teatrul Elisabeta

Sot de vanzare

24 octombrie - Restaurant Elisabeta

AMERIKA

25 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

25 octombrie - Teatrul Elisabeta

ISTORIE LA PERSOANA I - PREMIERĂ

26 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MINUNATA LUME NOUĂ

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Ketchup

26 octombrie - Teatrul Principal

Inca nu, dar o sa fie...

26 octombrie - Teatrul Elisabeta

Paliativ

26 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

27 octombrie - Teatrul Elisabeta

Dona Juana

27 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Aglaja

27 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Paliativ

27 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Arlecchino și pierdutele iubiri

28 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Romeo si Julieta

28 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Gin Rummy

28 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

FAMILIA JELEZNOV

28 octombrie - Sala Teatrul Mic

Amanta

29 octombrie - Teatrul Principal

Despre tandrețe

29 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

30 octombrie - Sala Teatrul Mic

Amanta

30 octombrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

The History Boys

31 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

1 noiembrie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

1 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

UN CUPLU CIUDAT

1 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Puricele in ureche

2 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Visul unei nopti de vara

3 noiembrie - Sala Rapsodia

Visul unei nopti de vara

3 noiembrie - Sala Rapsodia

Idolul si Ion Anapoda

4 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

...Escu

4 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Spovedanie in fata luminii

4 noiembrie - Teatrul Principal

Romeo si Julieta

4 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

CARAMITRU – MALAELE, cate-n luna si in stele

5 noiembrie - Sala Studio TNB

Fratii Karamazov

7 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FIERARII - IASI

7 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

Scrisori de pe front

8 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

ARTISTS TALK

9 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Aglaja

9 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Adevarata poveste a celor trei purcelusi

10 noiembrie - Teatrul Principal

Puricele in ureche

10 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

10 noiembrie - Sala Teatrul Mic

FAMILIA JELEZNOV

11 noiembrie - Sala Teatrul Mic

PESCARUSUL

11 noiembrie - Teatrul mic - Sala Studio

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

14 noiembrie - Teatrul Principal

KARAMAZOVII

15 noiembrie - Sala Teatrul Mic

KARAMAZOVII

16 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Balul cimitirului

16 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani

Incurcatura la nivel inalt

16 noiembrie - Teatrul Elisabeta

PESCARUSUL

16 noiembrie - Teatrul mic - Sala Studio

Romeo si Julieta

17 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Crima la cină

17 noiembrie - Restaurant Elisabeta

ACTRITELE - Iasi

18 noiembrie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Capcana pentru un barbat casatorit

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

18 noiembrie - Sala Teatrul Mic

CAFENEAUA

19 noiembrie - Sala Mare TNB

FAMILIA JELEZNOV

20 noiembrie - Sala Teatrul Mic

O noapte furtunoasa

21 noiembrie - Teatrul Principal

...Escu

23 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

23 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O casnicie linistita

24 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Aglaja

24 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

PENSIUNE COMPLETĂ

24 noiembrie - Sala Rapsodia

Viața și moartea lui Richard al II-lea

25 noiembrie - Sala Teatrul Mic

PRENUMELE - Iasi

26 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ELIXIR - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Studio TNB

ACTRITELE - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Mare TNB

Las' că ştim noi! - Constanta

28 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Scrisori de pe front

28 noiembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Autorul e în sală

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ȚINUTUL DIN MIEZUL VERII

29 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (BUZĂU)

29 noiembrie - Sala Consiliului Județean Buzău

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

30 noiembrie - Sala Teatrul Mic

...Escu

1 decembrie - Sala Teatrul Mic

Scrisori de pe front

1 decembrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Anul Disparut.200/7

2 decembrie - Sala Teatrul Mic

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (ARAD)

4 decembrie - Filarmonica de Stat Arad

Boeing Boeing - Constanta

7 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

8 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

11 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Copilul lui Noe - Brasov

17 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Copilul lui Noe - Iasi

18 decembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"