POVESTEA UNUI OM LENEȘ

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

după Ion Creangă
Dramatizare și regie: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan
Distribuţia:Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Șvaițer, Cătălin Cucu, Emanuel Florentin, Cristian Gheorghiu, Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache

 

Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Fluierarul, scoica și peștele

20 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fluierarul, scoica și peștele

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fluierarul, scoica și peștele

21 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

22 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrăjitorul din Oz

22 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

23 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventurile lui Gulliver

23 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cine vrea sa mearga la Polul Nord

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Scufița Roșie

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Povestea unei păpuși

24 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

25 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

25 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

A mano

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

25 noiembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

A mano

25 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

EU, OBLIO

26 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 noiembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița roșie

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

O poveste japoneză

27 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Peter Pan

28 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pantofii roșii

28 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

29 noiembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

2 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

2 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBĂ CA ZĂPADA

2 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Casa pisicii

4 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

6 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

7 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

8 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

9 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Taramul povestilor

9 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

9 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

9 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

11 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

12 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

14 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

15 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

16 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

16 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

16 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vrajitorul din Oz

19 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 decembrie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

L-AM VISAT PE MOȘ CRĂCIUN

23 decembrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICA SIRENA

27 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

29 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

DʼALE LUI PĂCALĂ

6 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare