PRIVIGHETOAREA

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

PRIVIGHETOAREA

după Hans Christian Andersen
Dramatizarea şi regia:Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan
Distribuţie: Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Emanuel Florentin, Gabriel Lazăr, Radu Ştefan (mînuire); Liviu Smîntînică, Gabriela Andrei, Emanuel Florentin, Cristian Gheorghiu, Ionuț Gînju, Beatrice Volbea, Carmen Mihalache-Hăisan, Elena Zmuncilă, Toma Hogea (voci)

 

Preț bilet 12 LEI

Detalii pe www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Rățușca cea urâtă

19 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

20 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

21 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

21 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

22 martie - T. Excelsior - Sala Mare

IMPROVESTE

22 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

24 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Degetica

25 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

25 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

26 martie - T. Excelsior - Sala Mare

PINOCCHIO

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

28 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

29 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

31 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița roșie

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

7 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

7 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MICA SIRENA

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

14 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MOTANUL INCALTAT

20 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița roșie

23 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari