PUNGUȚA CU DOI BANI

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi

24 februarie 10:00


Detalii eveniment

PUNGUȚA CU DOI BANI

după Ion Creangă

Dramatizare: Ion Agachi
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Axenti Marfa
Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Viorel Vârlan

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

23 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CASELE CLOVNILOR

25 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Fata Babei si Fata Mosneagului

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Noone`s land, Teatrul de Păpuși Merlin, Grecia

26 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

27 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

27 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JACK SI VREJUL DE FASOLE

28 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PINOCCHIO

1 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

2 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

3 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

JACK SI VREJUL DE FASOLE

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

3 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

5 martie - T. Excelsior - Sala Mare

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

9 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O POVESTE JAPONEZĂ

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

10 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

10 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

10 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

13 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

15 martie - T. Excelsior - Sala Mare

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

16 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

17 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Rățușca cea urâtă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

17 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ridichea uriașă

17 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

21 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

22 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

23 martie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

23 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

24 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

24 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CA SAREA-N BUCATE

24 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Degetica

25 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

26 martie - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

ALBA CA ZAPADA

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Degetica

31 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare