Cei trei purcelusi

TEATRU COPII

Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti

7 aprilie 11:20


Detalii eveniment

Scenografia, costumele şi păpuşile: Daniela Drăgulescu, Matei Dumitrescu, Elena Nucă, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu

Distribuţia: Florin Mititelu, Paul Ionescu, Cristina Roşiianu/Adrian Lefter, Florentina Tănase/Roxana Vișan, Andreea Ionescu, George Simian

O revenire la tradiţie. Spectacolul de la Ţăndărică reprezintă revenirea la una din tradiţiile teatrului de păpuşi, marioneta cu fire lungi, cu pasarelă. Punerea în scenă se bazează pe povestea clasică pe care o respectă, dar toate aventurile celor trei purceluşi sunt privite cu ironie.

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

26 martie - T. Excelsior - Sala Mare

PINOCCHIO

26 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

27 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

28 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

29 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Rățușca cea urâtă

29 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

30 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CENUȘĂREASA

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

31 martie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

31 martie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

UN PEDAGOG DE ȘCOALĂ NOUĂ

31 martie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICA SIRENA

1 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

2 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

3 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

3 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

4 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

4 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

5 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

EU, OBLIO

5 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița roșie

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

6 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

7 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Vrajitorul din Oz

7 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

7 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

8 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

8 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

9 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

EU, OBLIO

9 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

10 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

Magia copilariei

11 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Magia copilariei

11 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

12 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

EU, OBLIO

12 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

13 aprilie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

MICA SIRENA

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

13 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Aventuri in tinutul florilor

14 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

14 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

14 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

16 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Vrajitorul din Oz

17 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

Taramul povestilor

20 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MOTANUL INCALTAT

20 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Zana Zorilor

21 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

CAPRA CU TREI IEZI

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

21 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița roșie

23 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica