SINDBAD MARINARUL

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

SINDBAD MARINARUL

Scenariu de Cristian Pepino dupa 1001 de nopti
Regia: Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Bălan
Distribuţia: Emanuel Florentin (Sindbad), Gabriel Lazăr (Negustorul de vise), Liviu Smântânică (Cârmaciul), Carmen Mihalache (Prinţesa Iasmina), Raluca Pintilie (Aisha),   Aurelian Diaconu, Emanuel Florentin (Căpetenia străjilor),  Cristian Gheorghiu, Emanuel Florentin (Străjeri), Toma Hogea (Vrăjitorul Mahaburu), Viorel Vârlan (Regele din Pago-Pago),
 Doina Iarcuczewicz (Vrăjitoarea Hecatona), Iulia Deloiu-Trif, Liliana Mavriş-Vârlan (Fetele din Pago-Pago).

 

Preț bilet: 12 LEI

 

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

26 ianuarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cei trei purcelusi

26 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

27 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRAM, URSUL POLAR

27 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICA SIRENA

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

29 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Aventuri in tinutul florilor

30 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Fata Babei si Fata Mosneagului

30 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

31 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CRAIASA ZAPEZII

31 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

1 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LAMPA LUI ALLADIN

2 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

2 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ridichea uriașă

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

3 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

3 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ridichea uriașă

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

6 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

7 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ridichea uriașă

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

9 februarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ridichea uriașă

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

10 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița Roșie

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

10 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

FRUMOASA ȘI BESTIA

10 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

13 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

14 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Cei trei purcelusi

15 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 februarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Taramul povestilor

16 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

17 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

17 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBĂ CA ZĂPADA

17 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

19 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 februarie - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

22 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

23 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Bambi

27 februarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )