FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mică, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

Dramatizare de Constantin Brehnescu după Ion Creangă
Regia: Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan
Distribuţia: Doina Iarcuczewicz, Ion Agachi, Aurelian Diaconu, Cristian Gheorghiu, Gabriela Andrei, Carmen Mihalache

 

Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Scufița roșie

23 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

JACK SI VREJUL DE FASOLE

24 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LAMPA LUI ALLADIN

25 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBA CA ZAPADA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cei trei purcelusi

3 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

4 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRIVIGHETOAREA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

5 mai - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Taramul povestilor

5 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBĂ CA ZĂPADA

5 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Rățușca cea urâtă

8 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

9 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

10 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Scufița roșie

11 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

11 mai - T. Excelsior - Sala Mare

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SINDBAD MARINARUL

12 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

15 mai - T. Excelsior - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

18 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRAM, URSUL POLAR

19 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Casa pisicii

21 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Aventuri in tinutul florilor

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Zana Zorilor

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

26 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CLOVNII

26 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Casa pisicii

28 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

29 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

8 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica