DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

TEATRU

Sala Teatrul Mic, Str. C-tin Mille nr. 16, 010142 Bucuresti, sector 1, Bucuresti


Detalii eveniment
DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII de Frank Wedekind

Regia și scenografia: Vlad Cristache

Muzica originală compusă de Daniel Rocca (solist al trupei Firma)

Interpretare live: Trupa Firma

Traducerea: Victor Scoradeț

Montarea acestui text clasic are în centrul ei un grup de tineri actori și muzica scrisă special pentru acest spectacol de către trupa de rock alternativ Firma, muzică interpretată live chiar de către membrii trupei.

Wendla Bergmann - Silvana Mihai/Alina Rotaru

Melchior Gabor - Alexandru Voicu/Ionuț Vișan

Moritz Stiefel - Rareș Florin Stoica/George Albert Costea

Ilse - Alina Petrică

Martha – Andreea Alexandrescu

Hanschen Rilow – Marian Olteanu/Cezar Grumazescu

Ernst – Silviu Debu/Razvan Krem Alexe

Otto – George Albert Costea/Rareș Florin Stoica

Thea – Alina Rotaru/Silvana Mihai

Robert – Cezar Grumăzescu/Marian Olteanu

Georg – Ionuț Vișan/Alexandru Voicu

Lammermeier – Răzvan Krem Alexe/Silviu Debu

Rectorul/Omul cu mască – Gelu Nițu

Domnul Gabor/Habebald – Gabriel Costin

Doamna Gabor – Mihaela Rădescu

Doamna Bergmann – Liliana Pană

Profesorul Knuppeldick/Pastorul Kahlbauch – Petre Moraru

Profesorul Zungenschlag/ Domnul Stiefel – Avram Birău

Profesorul Fliegentod/ Doctorul Von Brausepulver – Ion Lupu

 

Trupa FiRMA:

Daniel Rocca Stoicea

Sorin Erhan

Adrian Coman

Bărbuță C-tin Bărbășelu

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

19 iunie - Teatrul Elisabeta

DESPRE TANDREȚE

20 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ORAȘUL

21 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

FATA MORGANA

21 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Apolodor

22 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Puricele in ureche

22 iunie - Teatrul Elisabeta

FATA MORGANA

22 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

CINCI POVEȘTI CU ÎNGER RĂNIT

22 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

FATA MORGANA

23 iunie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

SIMBIOZĂ

23 iunie - Casa de Cultura 'Mihai Ursachi' a Municipiului Iasi

MASCARICIUL

24 iunie - Sala Studio

D'ale carnavalului

27 iunie - Teatrul Principal

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

28 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

29 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

ITINERARII. ÎNTR-O ZI, LUMEA SE VA SCHIMBA

29 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

SCUFIȚA ROȘIE

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cenusareasa

30 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALICE ÎN OGLINDIRIA

30 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

SATUL PARALEL - Teatrul Stela Popescu

30 iunie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Apolodor

7 iulie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

15 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

16 iulie - Sala Mare TNB

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

17 iulie - Sala Mare TNB

GAITELE

19 iulie - Sala Mare TNB

CAFENEAUA

29 iulie - Sala Mare TNB

PODU - Bucuresti

30 iulie - Sala Mare TNB

3M - CEI TREI MAGNIFICI

3 august - Sala Mare TNB

Pe o panza de paianjen - Premiera la Brasov

24 septembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov