Thomas Sawyer

TEATRU COPII

T. Excelsior - Sala Mare, Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

Dramatizare după „Aventurile lui Tom Sawyer”, de Mark Twain, regia Horia Suru

Cu: Andrei Brădean, Emilian Mârnea/Alexandru Aron, Ioana Repciuc, Lucian Ionescu/Andrei Radu, Daniela Ioniță-Marcu, Robert Radoveneanu, Ovidiu Ușvat, Alex Ștefănescu, Alina Petrică, Aida Avieriței, Oliver Toderiță, Magicianul Antonio

Despre Tom Sawyer și aventurile lui am auzit cu toții. Le-am citit, ne-au amuzat, ba poate chiar ne-au și speriat pe ici, pe colo. Un lucru însă e cert: niciunul dintre noi nu și-a imaginat vreodată că Tom ar putea să cânte și să danseze așa cum o face pe scena Teatrului Excelsior, cot la cot cu Huckleberry Finn, Joe Harper, Becky Thatcher sau Mătușa Polly. Pentru că Thomas Sawyer ascunde tot soiul de secrete. Și e mereu surprinzător.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 12+

Preț: 30 lei preț întreg, 16 lei elevi, studenți și pensionari, grup organizat

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Zana Zorilor

26 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

MICA SIRENA

26 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICA SIRENA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

PINOCCHIO

29 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

29 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SINDBAD MARINARUL

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

ALBA CA ZAPADA

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

TIGRISORUL PETRE

3 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

3 mai - Sala Studio Excelsior

EU, OBLIO

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Pam Pam

5 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

PACALA

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

6 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

13 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚUL FERICIT

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Departe de casa

15 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Magia copilariei

16 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Degetica

18 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fata Babei si Fata Mosneagului

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PEȘTIȘORUL DE AUR

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

20 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

20 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 mai - Sala Studio Excelsior

Bambi

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Bambi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

24 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Pam Pam

26 mai - Sala Rapsodia

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRIVIGHETOAREA

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SCUFITA ROSIE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

27 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DʼALE LUI PĂCALĂ

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

30 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

”Apa Vie” - adaptare pentru copii

1 iunie - Sala Teatrul Mic

AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare