Magia copilariei

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti

23 octombrie 10:00


Detalii eveniment

MAGIA COPILĂRIEI

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Stelian Milu, Ștefania Dumitru, Mihaela Coveşeanu, Silvana Ionescu, Cosmina Dobrotă, magicianul Antonio

Marele Vrăjitor al celui mai fascinant ţinut din lume, cel al copilăriei, are un Spiriduş care îi îndeplineşte toate dorinţele. Cele trei Vrăjitoare din Răsărit pun la cale un complot împotriva acestuia şi îi vor aduce la palat un Ucenic cu totul aparte, pentru a-l înlocui pe Spiriduş. Noul venit va bulversa întreg universul magic și, pentru întâia oară, cele mai neobişnuite scamatorii şi fantezii vor deveni realitate. Complotul celor trei zgripțuroaice de a-i mai lua din puteri Marelui Vrăjitor eşuează.

Durata spectacolului: 1h | 5+

Preț: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual

16 lei copii

24 lei adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Scufița Roșie

17 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița Roșie

18 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița Roșie

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

22 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița Roșie

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

29 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

30 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PINOCCHIO

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari