Danilă Prepeleac

TEATRU COPII

Teatrul Elisabeta, Blv. Regina Elisabeta nr.45, Bucuresti


Detalii eveniment

Danila Prepeleac – Sambata, 21 aprilie, ora 11:00

Tip spectacol: spectacol pentru copii  | Durata: 50min (fara pauza)

Preturi bilete: 30 lei

 

Spectacol recomandat copiilor cu vârstă peste 4 ani

Regie: Laura Maria Vladoiu
Costume si decor: Flavia Varga
Ilustratie muzicala: Eduard Petru Jighirgiu
Adaptare scenariu: Alexandru Papadopol
Coregrafie: Larisa Barbu
Producator: MiniArtShow by Ioana Ginghina
Distributia:
· Ionut Toader,
· Andra Mirescu/ Andreea Mera,
· Andreea Gaica,
· Daniel Marcu/ Viorel Ionescu,
· Tatiana Selaru

Daca nu cunoasteti povestea celebra a lui Ion Creanga, atunci trebuie sa veniti la spectacolul nostru.Pe cei care au citit povestea ii invitam sa se distreze si sa danseze pe ritmuri 100% romanesti. “Danila Prepeleac“ este un spectacol creat pentru intreaga famile.

Veti descoperi lumea dracilor, o lume misterioasa, plina de haz, caci smecheriile lui Danila sunt jucate cu mult farmec de tanarul actor Ionut Toader.laturi de el,  plini de energie, ii veti vedea si pe Andreea Gaica, Daniel Marcu, Alexandra Mirescu si Cristina Petre.

Copiii se vor amuza copios de peripetiile lui Danila si vor descoperi traditii si obiceiuri vechi, dansuri pe ritmuri populare, adaptate vremurilor moderne.

 

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Scufița Roșie

17 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

18 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Scufița Roșie

18 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Scufița Roșie

19 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

POVESTEA CELOR TREI PURCELUSI

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

VRAJITORUL DIN OZ

21 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

21 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

22 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

TIGRISORUL PETRE

22 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Magia copilariei

23 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CAPRA CU TREI IEZI

23 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Fata Babei si Fata Mosneagului

24 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

TIGRISORUL PETRE

25 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CROITORAȘUL CEL VITEAZ

26 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Scufița Roșie

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

27 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

28 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

28 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

28 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

29 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

30 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

30 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

31 octombrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

1 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MOTANUL INCALTAT

3 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Cei trei purcelusi

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

4 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PINOCCHIO

10 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

11 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

17 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

18 noiembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari