VRAJITORUL DIN OZ

TEATRU COPII

Teatrul Luceafarul - Sala Mare, str. Grigore Ureche nr. 5, Iasi, Iasi


Detalii eveniment

VRĂJITORUL DIN OZ

după Frank L. Baum

Dramatizare: Ramona Iacobuțe

Regia: Ion Ciubotaru

Scenografia: Axenti Marfa

Video: Andrei Cozlac

Ilustrația muzicală: Victor Zaharia

Distribuție: Camelia Dilbea (Dorothy), Ioana Iordache (Vrăjitoarea Bună), Carmen Mihalache (Vrăjitoarea Rea), Claudiu Gălățeanu (Sperie Ciori), George Cocoș (Omul de Tinichea),Emanuel Florentin (Puiul de Leu), Dragoș Maftei (Vrăjitorul din Oz), Aurelian Diaconu (Oșteanul), Ileana Ocneanu, Gabriela Andrei, Cristian Gheorghiu, Aurelian Diaconu (Altinezi), Emanuel Florentin, Dragoș Maftei (Alte roluri)

 

 

Preț bilet: 12 LEI

Detalii pe  www.luceafarul-theatre.ro

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Ridichea uriașă

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICUL PRINȚ - Teatrul Stela Popescu

19 ianuarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ridichea uriașă

19 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

20 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Degetica

20 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PRINȚUL FERICIT

20 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Rățușca cea urâtă

22 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

23 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

PRINȚESA ȘI BROSCOIUL

23 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Vrajitorul din Oz

25 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

25 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

26 ianuarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Cei trei purcelusi

26 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Ursul păcălit de vulpe

26 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

27 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

27 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRAM, URSUL POLAR

27 ianuarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Aventuri in tinutul florilor

30 ianuarie - T. Excelsior - Sala Mare

Vrajitorul din Oz

31 ianuarie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

LAMPA LUI ALLADIN

2 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PEȘTIȘORUL DE AUR

3 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

ALBA CA ZAPADA

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

3 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Rățușca cea urâtă

5 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

6 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

7 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ridichea uriașă

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MUZICANȚII DIN BREMEN

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

9 februarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ridichea uriașă

9 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RĂȚUȘCA CEA URÎTĂ

10 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Scufița Roșie

10 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

10 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Ursul păcălit de vulpe

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Lampio - Premiera Teatrul Stela Popescu

16 februarie - Palatul National al Copiilor, Sala Mica

Ursul păcălit de vulpe

16 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CAPRA CU TREI IEZI

17 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

17 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

ALBĂ CA ZĂPADA

17 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICA SIRENA

23 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

24 februarie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

TIGRISORUL PETRE

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Ursul păcălit de vulpe

24 februarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio