Taramul povestilor

TEATRU COPII

Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior ), Str. Academiei nr.28 sector 1, Bucuresti, Bucuresti


Detalii eveniment

un spectacol de Stelian Milu

Cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Tudor Pîrvu, Stelian Milu, Marian Rădulescu, Aron Alexandru, Ciprian      Cojenel, Mirela Constantin, Jassmine Cristina Glodeanu, Silvana Ionescu

Personajele acestui tărâm sunt cei mai îndrăgiţi eroi şi eroine din basme: Motanul Încălţat, Rapunzel, Cenuşăreasa, Frumoasa Adormită, Albă ca Zăpada, Alladin şi Jasmine, Hansel şi Gretel, Crăiasa Zăpezii. Cu ajutorul lor aflăm că binele învinge întotdeauna răul, dar pentru asta ai nevoie de răbdare şi perseverenţă. Spectacolul ilustrează, cu ajutorul poveştilor copilăriei, lupta dintre bine şi rău prin aducerea în prim plan a învăţăturilor primite de la părinţi şi bunici.

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Preț: 10 lei pentru grup organizat (preţul nu include transportul)

Individual

16 lei copii

24 lei adulţi

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Bambi

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

JACK SI VREJUL DE FASOLE

22 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Bambi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

23 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

24 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

SCUFITA ROSIE

24 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Departe de casa

24 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

SCUFITA ROSIE

25 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRIVIGHETOAREA

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SCUFITA ROSIE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DʼALE LUI PĂCALĂ

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Degetica

30 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

”Apa Vie” - adaptare pentru copii

1 iunie - Sala Teatrul Mic

ALBA CA ZAPADA

1 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

LAMPA LUI ALLADIN

2 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

3 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

3 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚUL FERICIT

3 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PUNGUȚA CU DOI BANI

9 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MUZICANȚII DIN BREMEN

10 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

LAMPA LUI ALLADIN

10 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AMINTIRI DIN COPILĂRIE

10 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MICUL PRINT

13 iunie - Clubul Taranului

PINOCCHIO

16 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DE ZIUA LUI PINOCCHIO

17 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Fata Babei si Fata Mosneagului

17 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

VRAJITORUL DIN OZ

17 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

JACK SI VREJUL DE FASOLE

23 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRIVIGHETOAREA

24 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Cei trei purcelusi

24 iunie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

FRUMOASA ȘI BESTIA

24 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare