KGB contra CIA

TEATRU

Cinema Pro, Blvd. I. C. Bratianu nr 6, Sector 2, Bucuresti, in zona Pietei Universitatii, Bucuresti


Detalii eveniment

        KGB  contra  CIA  adaptare de Armand Calota dupa SECRETISSIMO     de   Marc Camoletti                                                                                                                  

             Intotdeauna ne-au trezit interesul si curiozitatea,serviciile secrete. Iata ca acum patrundem in ...operatiunea  SECRETISSIMO ...cand KGB-ul  incearca sa intre in posesia unui ,,fund ...dublu....al pudrierei ,,....care detine un ,,cap de ghidarede rachete nucleare,,!Ati auzit vreodata sa se intample ceva in lume fara stirea serviciului secret.......C.I.A? Lupta se dezlantuie intr-un hotel francez unde ambele servicii-rus si american-recurg la tot felul de metode pentru reusita misiunii! Veti rade cu lacrimi cand ...rusii de la KGB ...apar...travestiti in....calugari iar americanii de la CIA ....travestiti in....femei!  Vom descoperii pana la sfarsitul piesei, trecand prin momente deosebit de hilare,cine va reusi sa termine misiunea cu succes!

Cu ajutorul unei distributii de exceptie reunind actori din Teatrul National, Teatrul de Comedie, Teatrul Mic precum MAGDA CATONE, ARMAND CALOTA ,ION  IONUT  CIOCIA (Branzoi din LAS FIERBINTI), MIHAI NICULESCU, EUGENIA SERBAN,GAVRIL PATRU,VASILE FILIPESCU, ILEANA OLTEANU,SERBAN GEORGEVICI, OVIDIU CUNCEA,VICTOR VURTEJEANU, ADI HOSTIUC, NAE ALEXANDRU, EDY CARLAN...regia Armand Calinovici ,veti trai doua ore pline de comedie si suspans in culisele unor servicii secrete renumite!

Nu garantam  in timpul spectacolului,functionarea optima a telefoanelor mobile si a aparatelor de filmat!!!!!

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Arlecchino și pierdutele iubiri

18 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI

18 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Aglaja

18 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

MISSOURI SKY

19 octombrie - Sala Studio Excelsior

Las' că ştim noi!

19 octombrie - Teatrul Elisabeta

Visul unei nopti de vara

19 octombrie - Sala Rapsodia

Veethoven, făi!

19 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

CĂLĂTOAREA ȘI SHAKESPEARE

20 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Viața plicticoasă a visătorului Francois

20 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Visul unei nopti de vara

20 octombrie - Sala Rapsodia

Romeo si Julieta

20 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Să ne răzbunăm, iubito!

20 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Ambasada iubirii

20 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Incurcatura la nivel inalt

21 octombrie - Teatrul Elisabeta

ILUZIA COMICĂ

21 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Testosteron

21 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

ACTRITELE - Premiera

21 octombrie - Palatul National al Copiilor

Scrisori de pe front

21 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Te iubesc dar nu pe tine - Bucuresti

22 octombrie - Palatul National al Copiilor

Visul unei nopti de vara

23 octombrie - Sala Rapsodia

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

23 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Visul unei nopti de vara

23 octombrie - Sala Rapsodia

Our Ladies of Perpetual Succour

24 octombrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

BOEING BOEING

24 octombrie - Teatrul Elisabeta

Sot de vanzare

24 octombrie - Restaurant Elisabeta

AMERIKA

25 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

25 octombrie - Teatrul Elisabeta

ISTORIE LA PERSOANA I - PREMIERĂ

26 octombrie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MINUNATA LUME NOUĂ

26 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

Ketchup

26 octombrie - Teatrul Principal

Inca nu, dar o sa fie...

26 octombrie - Teatrul Elisabeta

Paliativ

26 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Serata interbelica Silviu Biris

26 octombrie - Restaurant Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

27 octombrie - Teatrul Elisabeta

Dona Juana

27 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Aglaja

27 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Paliativ

27 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

Arlecchino și pierdutele iubiri

28 octombrie - T. Excelsior - Sala "Ion Lucian"

Romeo si Julieta

28 octombrie - Teatrul Mic - Sala Studio

Gin Rummy

28 octombrie - Teatrul de Stat Constanta

FAMILIA JELEZNOV

28 octombrie - Sala Teatrul Mic

Amanta

29 octombrie - Teatrul Principal

Despre tandrețe

29 octombrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

30 octombrie - Sala Teatrul Mic

Amanta

30 octombrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

The History Boys

31 octombrie - T. Excelsior - Sala Mare

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

1 noiembrie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

1 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

UN CUPLU CIUDAT

1 noiembrie - Restaurant Elisabeta

Puricele in ureche

2 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Visul unei nopti de vara

3 noiembrie - Sala Rapsodia

Visul unei nopti de vara

3 noiembrie - Sala Rapsodia

Idolul si Ion Anapoda

4 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Spovedanie in fata luminii

4 noiembrie - Teatrul Principal

CARAMITRU – MALAELE, cate-n luna si in stele

5 noiembrie - Sala Studio TNB

Fratii Karamazov

7 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FIERARII - IASI

7 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ARTISTS TALK

9 noiembrie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Adevarata poveste a celor trei purcelusi

10 noiembrie - Teatrul Principal

Puricele in ureche

10 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

10 noiembrie - Sala Teatrul Mic

FAMILIA JELEZNOV

11 noiembrie - Sala Teatrul Mic

Eu dau banu', eu dau ora exacta!

14 noiembrie - Teatrul Principal

Balul cimitirului

16 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani

Incurcatura la nivel inalt

16 noiembrie - Teatrul Elisabeta

Crima la cină

17 noiembrie - Restaurant Elisabeta

ACTRITELE - Iasi

18 noiembrie - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Capcana pentru un barbat casatorit

18 noiembrie - Teatrul Elisabeta

FAMILIA JELEZNOV

18 noiembrie - Sala Teatrul Mic

CAFENEAUA

19 noiembrie - Sala Mare TNB

FAMILIA JELEZNOV

20 noiembrie - Sala Teatrul Mic

O noapte furtunoasa

21 noiembrie - Teatrul Principal

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

23 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

24 noiembrie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

24 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

O casnicie linistita

24 noiembrie - Teatrul Elisabeta

PRENUMELE - Iasi

26 noiembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ELIXIR - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Studio TNB

ACTRITELE - Teatrul National Bucuresti

26 noiembrie - Sala Mare TNB

Las' că ştim noi! - Constanta

28 noiembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Autorul e în sală

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

29 noiembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (BUZĂU)

29 noiembrie - Sala Consiliului Județean Buzău

Horaţiu Mălăele - Ediţie specială (ARAD)

4 decembrie - Filarmonica de Stat Arad

Boeing Boeing - Constanta

7 decembrie - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

8 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Fata Morgana de Dumitru Solomon, direcția de scenă Victor Ioan Frunză

11 decembrie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Copilul lui Noe - Brasov

17 decembrie - Teatrul Sică Alexandrescu Brasov

Copilul lui Noe - Iasi

18 decembrie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"