PRENUMELE - Ploiesti

TEATRU

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR Ploiesti, Bd. Republicii, 65, Ploiesti, Prahova, România, Ploiesti


Detalii eveniment

„PRENUMELE”

19 decembrie   orele 19:00 Casa de Cultura a Sindicatelor Ploiesti

 

Pe 19 decembrie are loc spectacolul de teatru “Prenumele”, în regia lui Răzvan Săvescu, la Casa de Cultura a Sindicatelor Ploiesti. Actorii Mihai Călin, Alina Chivulescu ( Bella din serialul “ LA BLOC “ ), Claudiu Bleonț, Ecaterina Ladin ( Dalida sin serialul “LAS FIERBINTI” ) și Leonid Doni ( politistul Robi din serialul “ LAS FIERBINTI “) îşi așteaptă publicul cu dialoguri comice și o dezbatere cel puțin savuroasă.

Vincent (Mihai Călin), un agent imobiliar de succes și în curând fericit tată, este invitat la cină de către sora sa Babou (Ecaterina Ladin) și cumnatul său Pierre (Claudiu Bleonț), profesor la universitate.

Soția sa Anna (Alina Chivulescu), specialistă în modă, și prietenul acestora din copilărie, Claude (Leonid Doni), trombonist la filarmonica radio, îl însoțesc. O glumă nevinovată despre numele viitorului copil declanșează o cascadă de situații comice neprevăzute și dezvăluiri hilare care pun la grea încercare prietenia lor.

“Le Prenom” este o comedie franceză, scrisă de Matthieu Delaporte și Alexandre de la Patellière, care a fost pusă pentru prima dată în scenă la Paris, în 2010, cu celebrul actor și cântăreț Patrick Bruel într-unul din rolurile principale. Piesa de teatru a fost nominalizată la mai multe Premii Molière, fiind ulterior adaptată și pentru marile ecrane, primind 5 nominalizări la premiile César în 2013.

Anul acesta, spectacolul debutează și la Bucuresti, în regia lui Răzvan Săvescu, cunoscut pentru seriale de televiziune, piese de teatru și filmele de cinema realizate, dintre care cele mai renumite fiind serialul “La Bloc”, piesa de teatru “Popcorn” de Ben Elton și prima producție cinematografică, parțial filmată în New York, “America, venim!”.

 

Pret bilet : 100 lei ; 80 lei

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 aprilie - Sala Teatrul Mic

BOEING BOEING

26 aprilie - Teatrul Elisabeta

AMERIKA

26 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

...Escu

27 aprilie - Sala Teatrul Mic

O NOAPTE FURTUNOASA

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

27 aprilie - Teatrul Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

28 aprilie - Teatrul Elisabeta

FATA MORGANA

28 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

KARAMAZOVII

28 aprilie - Sala Teatrul Mic

București.Instalație umană

28 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

FATA MORGANA

28 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

MISSOURI SKY

29 aprilie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Milionul, nepoatele și milionara

29 aprilie - Teatrul Elisabeta

KARAMAZOVII

29 aprilie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

29 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Dona Juana de Anca Visdei, regia Radu Gheorghe

29 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ELIXIR - Bucuresti

29 aprilie - Palatul National al Copiilor

FIERARII - Iasi

30 aprilie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

„Lettice și Leușteanul” de Peter Shaffer

2 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

3 mai - Sala Teatrul Mic

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

4 mai - Sala Teatrul Mic

Capcana pentru un barbat casatorit

4 mai - Teatrul Elisabeta

București.Instalație umană

4 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Trei ciudati

5 mai - Sala Rapsodia

FATA MORGANA

5 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Schneider si Schuster

6 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Interzis sub 18 ani

8 mai - Sala Studio Excelsior

MINUNATA LUME NOUĂ

8 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ARTISTS TALK

8 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

BOEING BOEING

9 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

9 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Balul cimitirului

10 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani

ELIXIR - CLUJ NAPOCA

10 mai - Opera Nationala Romana din Cluj-Napoca

ELIXIR - ORADEA

11 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

Inca nu, dar o sa fie...

11 mai - Teatrul Elisabeta

ARTISTS TALK

11 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Las' că ştim noi!

13 mai - Teatrul Elisabeta

OBSESII

13 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Autorul e în sală

13 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

GAITELE - Focsani

14 mai - Teatrul Municipal Mr. Gh. Pastia

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

14 mai - T. Excelsior - Sala Mare

AMANTA

14 mai - Cinema Pro

ALL Inclusive - Bucuresti

14 mai - Palatul National al Copiilor

Gaitele - Bucuresti

15 mai - Palatul National al Copiilor

Incurcatura la nivel inalt

17 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

17 mai - T. Excelsior - Sala Mare

KARAMAZOVII

18 mai - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

18 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MISSOURI SKY

18 mai - Sala Studio Excelsior

KARAMAZOVII

19 mai - Sala Teatrul Mic

...Escu

20 mai - Sala Teatrul Mic

JUMATATEA MEA BARBATUL

20 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

INFRACTORII, de Ana Maria Bamberger, regia Dan Tudor

20 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

IN VALEA CU PARFUM DE FLORI SI ZUMZET DE ALBINE - IASI

20 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

22 mai - Teatrul Evreiesc De Stat

Anul Disparut.200/7

23 mai - Sala Teatrul Mic

Fluturii sunt liberi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Anul Disparut.200/7

24 mai - Sala Teatrul Mic

ILUZIA COMICĂ

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

FATA MORGANA

24 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

ILUZIA COMICĂ

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Zeul macelului

25 mai - Sala Rapsodia

AMERIKA

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Crima la cină

26 mai - Restaurant Elisabeta

Interzis sub 18 ani

26 mai - Sala Studio Excelsior

O casnicie linistita

27 mai - Teatrul Elisabeta

Idolul si Ion Anapoda

27 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MAREA RUȘINE

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TAROT TALES, un musical de Mircea Tiberian pe texte de Saviana Stănescu

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Amanta

28 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

RENDEZ-VOUS PE LUNA

29 mai - Teatrul Odeon

Învățăturile lui Zaharia Trahanache către fiul său de Marilena Dumitrescu

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Viața și moartea lui Richard al II-lea

30 mai - Sala Teatrul Mic

HAMLET ȘI NOI

30 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Viața și moartea lui Richard al II-lea

31 mai - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ - PREMIERĂ

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Autorul e în sală

31 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ - PREMIERĂ

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Rabelais - Viața visătorului Francois

3 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Fratii Karamazov

14 iunie - Teatrul Elisabeta

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

4 iulie - Sala Mare TNB