DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

TEATRU

Sala Teatrul Mic, Str. C-tin Mille nr. 16, 010142 Bucuresti, sector 1, Bucuresti

3 mai 18:30
4 mai 18:30


Detalii eveniment
DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII de Frank Wedekind

Regia și scenografia: Vlad Cristache

Muzica originală compusă de Daniel Rocca (solist al trupei Firma)

Interpretare live: Trupa Firma

Traducerea: Victor Scoradeț

Montarea acestui text clasic are în centrul ei un grup de tineri actori și muzica scrisă special pentru acest spectacol de către trupa de rock alternativ Firma, muzică interpretată live chiar de către membrii trupei.

Wendla Bergmann - Silvana Mihai/Alina Rotaru

Melchior Gabor - Alexandru Voicu/Ionuț Vișan

Moritz Stiefel - Rareș Florin Stoica/George Albert Costea

Ilse - Alina Petrică

Martha – Andreea Alexandrescu

Hanschen Rilow – Marian Olteanu/Cezar Grumazescu

Ernst – Silviu Debu/Razvan Krem Alexe

Otto – George Albert Costea/Rareș Florin Stoica

Thea – Alina Rotaru/Silvana Mihai

Robert – Cezar Grumăzescu/Marian Olteanu

Georg – Ionuț Vișan/Alexandru Voicu

Lammermeier – Răzvan Krem Alexe/Silviu Debu

Rectorul/Omul cu mască – Gelu Nițu

Domnul Gabor/Habebald – Gabriel Costin

Doamna Gabor – Mihaela Rădescu

Doamna Bergmann – Liliana Pană

Profesorul Knuppeldick/Pastorul Kahlbauch – Petre Moraru

Profesorul Zungenschlag/ Domnul Stiefel – Avram Birău

Profesorul Fliegentod/ Doctorul Von Brausepulver – Ion Lupu

 

Trupa FiRMA:

Daniel Rocca Stoicea

Sorin Erhan

Adrian Coman

Bărbuță C-tin Bărbășelu

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU

FAMILIA FĂRĂ ZAHĂR

25 aprilie - Sala Teatrul Mic

Iulia, o scanteie ...

25 aprilie - Teatrul Elisabeta

Autorul e în sală

25 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Fluturii sunt liberi

25 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Sot de vanzare

25 aprilie - Restaurant Elisabeta

Viața și moartea lui Richard al II-lea

26 aprilie - Sala Teatrul Mic

BOEING BOEING

26 aprilie - Teatrul Elisabeta

AMERIKA

26 aprilie - T. Excelsior - Sala Mare

...Escu

27 aprilie - Sala Teatrul Mic

O NOAPTE FURTUNOASA

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

27 aprilie - Teatrul Elisabeta

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

28 aprilie - Teatrul Elisabeta

KARAMAZOVII

28 aprilie - Sala Teatrul Mic

București.Instalație umană

28 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MISSOURI SKY

29 aprilie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Milionul, nepoatele și milionara

29 aprilie - Teatrul Elisabeta

KARAMAZOVII

29 aprilie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

29 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Dona Juana de Anca Visdei, regia Radu Gheorghe

29 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ELIXIR - Bucuresti

29 aprilie - Palatul National al Copiilor

FIERARII - Iasi

30 aprilie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

„Lettice și Leușteanul” de Peter Shaffer

2 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

3 mai - Sala Teatrul Mic

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

4 mai - Sala Teatrul Mic

Capcana pentru un barbat casatorit

4 mai - Teatrul Elisabeta

București.Instalație umană

4 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Trei ciudati

5 mai - Sala Rapsodia

Schneider si Schuster

6 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Interzis sub 18 ani

8 mai - Sala Studio Excelsior

MINUNATA LUME NOUĂ

8 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ARTISTS TALK

8 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

BOEING BOEING

9 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

9 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ELIXIR - CLUJ NAPOCA

10 mai - Opera Nationala Romana din Cluj-Napoca

ELIXIR - ORADEA

11 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

Inca nu, dar o sa fie...

11 mai - Teatrul Elisabeta

ARTISTS TALK

11 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Las' că ştim noi!

13 mai - Teatrul Elisabeta

OBSESII

13 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

GAITELE - Focsani

14 mai - Teatrul Municipal Mr. Gh. Pastia

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

14 mai - T. Excelsior - Sala Mare

AMANTA

14 mai - Cinema Pro

ALL Inclusive - Bucuresti

14 mai - Palatul National al Copiilor

Gaitele - Bucuresti

15 mai - Palatul National al Copiilor

Incurcatura la nivel inalt

17 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

17 mai - T. Excelsior - Sala Mare

KARAMAZOVII

18 mai - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

18 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MISSOURI SKY

18 mai - Sala Studio Excelsior

KARAMAZOVII

19 mai - Sala Teatrul Mic

...Escu

20 mai - Sala Teatrul Mic

JUMATATEA MEA BARBATUL

20 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

IN VALEA CU PARFUM DE FLORI SI ZUMZET DE ALBINE - IASI

20 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

22 mai - Teatrul Evreiesc De Stat

Anul Disparut.200/7

23 mai - Sala Teatrul Mic

Fluturii sunt liberi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Anul Disparut.200/7

24 mai - Sala Teatrul Mic

ILUZIA COMICĂ

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ILUZIA COMICĂ

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Zeul macelului

25 mai - Sala Rapsodia

AMERIKA

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Crima la cină

26 mai - Restaurant Elisabeta

Interzis sub 18 ani

26 mai - Sala Studio Excelsior

O casnicie linistita

27 mai - Teatrul Elisabeta

Idolul si Ion Anapoda

27 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MAREA RUȘINE

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Amanta

28 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

RENDEZ-VOUS PE LUNA

29 mai - Teatrul Odeon

Viața și moartea lui Richard al II-lea

30 mai - Sala Teatrul Mic

HAMLET ȘI NOI

30 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Viața și moartea lui Richard al II-lea

31 mai - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Rabelais - Viața visătorului Francois

3 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

4 iulie - Sala Mare TNB