Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

Casa pisicii

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

MICA SIRENA

27 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Turandot

27 aprilie - Sala Mare

...Escu

27 aprilie - Sala Teatrul Mic

O NOAPTE FURTUNOASA

27 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Dezbraca-te, vreau sa-ti vorbesc!

27 aprilie - Teatrul Elisabeta

Gourmet Show cu Chef Odette

27 aprilie - Restaurant Elisabeta

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Flautul fermecat

28 aprilie - Foaier

MOTANUL INCALTAT

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

28 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Vassa Jeleznova de Maxim Gorki

28 aprilie - Teatrul Elisabeta

FATA MORGANA

28 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Don Giovanni

28 aprilie - Sala Mare

KARAMAZOVII

28 aprilie - Sala Teatrul Mic

București.Instalație umană

28 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

FATA MORGANA

28 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

FATA BABEI ȘI FATA MOȘNEAGULUI

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

Calatorie spre centrul pamantului

29 aprilie - Teatrul Dramatic Fani Tardini

PINOCCHIO

29 aprilie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Casa pisicii

29 aprilie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

AVENTURI ÎN JURUL LUMII cu PAM PAM!

29 aprilie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

SINDBAD MARINARUL

29 aprilie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

MISSOURI SKY

29 aprilie - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Milionul, nepoatele și milionara

29 aprilie - Teatrul Elisabeta

Cavalleria Rusticana - Pagliacci

29 aprilie - Sala Mare

KARAMAZOVII

29 aprilie - Sala Teatrul Mic

PLASTIC

29 aprilie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Dona Juana de Anca Visdei, regia Radu Gheorghe

29 aprilie - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

ELIXIR - Bucuresti

29 aprilie - Palatul National al Copiilor

FIERARII - Iasi

30 aprilie - Teatrul National "Vasile Alecsandri"

ALBA CA ZAPADA

2 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

„Lettice și Leușteanul” de Peter Shaffer

2 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

TIGRISORUL PETRE

3 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

3 mai - Sala Studio Excelsior

Carmen

3 mai - Sala Mare

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

3 mai - Sala Teatrul Mic

EU, OBLIO

4 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

DEȘTEPTAREA PRIMĂVERII

4 mai - Sala Teatrul Mic

Capcana pentru un barbat casatorit

4 mai - Teatrul Elisabeta

București.Instalație umană

4 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Pam Pam

5 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

PACALA

5 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

INTRIGA

5 mai - Teatrul Avangardia

La Traviata

5 mai - Sala Mare

Trei ciudati

5 mai - Sala Rapsodia

FATA MORGANA

5 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

HANSEL ȘI GRETEL

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

De mana cu tine

6 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Cei trei purcelusi

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Cea mai frumoasa floare

6 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

ALBĂ CA ZĂPADA

6 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

6 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

DEMNITATE

6 mai - Teatrul Avangardia

ACESTI ROMANI FANTASTICI!!

6 mai - Palatul National al Copiilor

Schneider si Schuster

6 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Interzis sub 18 ani

8 mai - Sala Studio Excelsior

MINUNATA LUME NOUĂ

8 mai - T. Excelsior - Sala Mare

ARTISTS TALK

8 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

BOEING BOEING

9 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

9 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Balul cimitirului

10 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani

ELIXIR - CLUJ NAPOCA

10 mai - Opera Nationala Romana din Cluj-Napoca

Artist in Residence | Toma Dimitriu Quartet

10 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

ELIXIR - ORADEA

11 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor Oradea

Inca nu, dar o sa fie...

11 mai - Teatrul Elisabeta

ARTISTS TALK

11 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Concert De la Maria Tanase la Edith Piaf

11 mai - Restaurant Elisabeta

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Calatorie muzicala pe aripile vantului

12 mai - Teatrul Elisabeta

RIDICHEA URIAȘĂ

12 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

AVENTURI ÎN JURUL LUMII cu PAM PAM!

12 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

PUNGUȚA CU DOI BANI

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

CAPRA CU TREI IEZI

13 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

PRINȚUL FERICIT

13 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

Las' că ştim noi!

13 mai - Teatrul Elisabeta

OBSESII

13 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Cherchez la femme

13 mai - Sala Rapsodia

Autorul e în sală

13 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Vrajitorul din Oz

14 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Regele moare, Teatrul de Animație Țăndărică București

14 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

GAITELE - Focsani

14 mai - Teatrul Municipal Mr. Gh. Pastia

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

14 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Baletul clasic Don Quijote, Opera comică pentru copii București

14 mai - Teatrul National de Opera si Opereta Nae Leonard

AMANTA

14 mai - Cinema Pro

ALL Inclusive - Bucuresti

14 mai - Palatul National al Copiilor

Departe de casa

15 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Migraaaanţi, Teatrul de Animație Țăndărică București

15 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Apa vie, Teatrul Mic Bucureşti

15 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Ballet Flamenco Español

15 mai - Sala Palatului

Gaitele - Bucuresti

15 mai - Palatul National al Copiilor

Magia copilariei

16 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Unde te duc picioarele, Teatrul Dei Piedi Italia

16 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Frumoasa din pădurea adormită

16 mai - Sala Mare

O petrecere alan-dala

16 mai - Teatrul Elisabeta

Cabaret, Compania Sosonuţi Arad

16 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Curcubeul, Teatrul de Păpuși Burgas Bulgaria

17 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Aida

17 mai - Sala Mare

N-ai tu treabă!, Teatrul ACT București

17 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Incurcatura la nivel inalt

17 mai - Teatrul Elisabeta

MINUNATA LUME NOUĂ

17 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Degetica

18 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

La un metru de tine, Teatrul Ion Creangă București

18 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

Turandot

18 mai - Sala Mare

KARAMAZOVII

18 mai - Sala Teatrul Mic

Idolul si Ion Anapoda

18 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MISSOURI SKY

18 mai - Sala Studio Excelsior

TOC TOC

18 mai - Teatrul Avangardia

Fata Babei si Fata Mosneagului

19 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MADAMA BUTTERFLY

19 mai - Sala Mare

KARAMAZOVII

19 mai - Sala Teatrul Mic

ACESTI ROMANI FANTASTICI!! - IASI

19 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

Titanic vals, Teatrul Tineretului Metropolis Bucureşti

19 mai - Teatrul Dramatic Fani Tardini

CHAT CHAT CHAT

19 mai - Teatrul Avangardia

PEȘTIȘORUL DE AUR

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

MOTANUL INCALTAT

20 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Taramul povestilor

20 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

FRUMOASA ȘI BESTIA

20 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

20 mai - Sala Studio Excelsior

Don Carlo (Don Carlos)

20 mai - Sala Mare

...Escu

20 mai - Sala Teatrul Mic

JUMATATEA MEA BARBATUL

20 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

INFRACTORII, de Ana Maria Bamberger, regia Dan Tudor

20 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

IN VALEA CU PARFUM DE FLORI SI ZUMZET DE ALBINE - IASI

20 mai - Casa de Cultura a Studentilor - Iasi

INTRIGA - Constanta

21 mai - Casa de Cultura a Sindicatelor - Constanta

Bambi

22 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

PROFESIUNEA DOAMNEI WARREN

22 mai - Teatrul Evreiesc De Stat

Bambi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Sean Paul

23 mai - Arenele Romane

Anul Disparut.200/7

23 mai - Sala Teatrul Mic

Fluturii sunt liberi

23 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cea mai frumoasa floare

24 mai - Teatrul Excelsior - Sala Studio

Nabucco

24 mai - Sala Mare

Anul Disparut.200/7

24 mai - Sala Teatrul Mic

ILUZIA COMICĂ

24 mai - T. Excelsior - Sala Mare

FATA MORGANA

24 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Artist in Residence | Double Duets

24 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

ILUZIA COMICĂ

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Nunta lui Figaro

25 mai - Sala Mare

Zeul macelului

25 mai - Sala Rapsodia

AMERIKA

25 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Pam Pam

26 mai - Sala Rapsodia

Flautul fermecat

26 mai - Foaier

PUNGUȚA CU DOI BANI

26 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

HOȚUL PERFECT ȘI PUTEREA DRAGOSTEI

26 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

La Bohème (Boema)

26 mai - Sala Mare

Crima la cină

26 mai - Restaurant Elisabeta

Interzis sub 18 ani

26 mai - Sala Studio Excelsior

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PRIVIGHETOAREA

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mică

SCUFITA ROSIE

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

AVENTURI ÎN JURUL LUMII cu PAM PAM!

27 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Casa pisicii

27 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

DʼALE LUI PĂCALĂ

27 mai - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

RIDICHEA URIAȘĂ

27 mai - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

O casnicie linistita

27 mai - Teatrul Elisabeta

Idolul si Ion Anapoda

27 mai - Sala Mare ARCUB Gabroveni

MAREA RUȘINE

27 mai - T. Excelsior - Sala Mare

TAROT TALES, un musical de Mircea Tiberian pe texte de Saviana Stănescu

27 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

Amanta

28 mai - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

RENDEZ-VOUS PE LUNA

29 mai - Teatrul Odeon

Învățăturile lui Zaharia Trahanache către fiul său de Marilena Dumitrescu

29 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sala Iosif Naghiu

Stars of Ballet - International Gala

29 mai - Sala Rapsodia

Degetica

30 mai - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Romeo şi Julieta

30 mai - Sala Mare

Viața și moartea lui Richard al II-lea

30 mai - Sala Teatrul Mic

HAMLET ȘI NOI

30 mai - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

EVGHENI ONEGHIN

31 mai - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - X

31 mai - Green Hours Avant-Garden

Green Hours JAZZ Fest - X

31 mai - Green Hours Avant-Garden

Viața și moartea lui Richard al II-lea

31 mai - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ - PREMIERĂ

31 mai - T. Excelsior - Sala Mare

Autorul e în sală

31 mai - Teatrul Dramaturgilor Romani - Sală Ion Băieșu

”Apa Vie” - adaptare pentru copii

1 iunie - Sala Teatrul Mic

JAZZ FOR KIDS @Green Hours JAZZ Fest - X

1 iunie - Sala Elvire Popesco

Green Hours JAZZ Fest - X

1 iunie - Green Hours Avant-Garden

AMINTIRI DIN COPILĂRIE - Premieră

1 iunie - Teatrul Luceafarul - Sala Mare

APA VIE

1 iunie - Sala Teatrul Mic

MINUNATA LUME NOUĂ - PREMIERĂ

1 iunie - T. Excelsior - Sala Mare

Green Hours JAZZ Fest - X

2 iunie - Green Hours Avant-Garden

AVENTURI ÎN JURUL LUMII cu PAM PAM!

2 iunie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Green Hours JAZZ Fest - X

3 iunie - Green Hours Avant-Garden

Rabelais - Viața visătorului Francois

3 iunie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

CHAT CHAT CHAT - Ploiesti

6 iunie - Casa de Cultura Sindicatelor Ploiesti

Artist in Residence | Nicolas Simion Group

7 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

Fratii Karamazov

14 iunie - Teatrul Elisabeta

AVENTURI ÎN JURUL LUMII cu PAM PAM!

17 iunie - Centrul European Cultural și de Tineret pentru U.N.E.S.C.O Nicolae Balcescu

Artist in Residence | Lee Konitz Quartet

17 iunie - Sala Mare ARCUB Gabroveni

FIERARII - Teatrul National Bucuresti

4 iulie - Sala Mare TNB

DEMNITATE

4 octombrie - Teatrul Avangardia

AL DI MEOLA - OPUS 2018

27 noiembrie - Sala Palatului