JACK SI VREJUL DE FASOLE

TEATRU COPII

Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari, Strada General Eremia Grigorescu 24, Bucuresti


Detalii eveniment

Reprezentatiile din week-end sunt precedate de intalniri si sesiuni interactive, sustinute de specialisti in diferite domenii. Acesea incep la ora 11:00 si dureaza 15 minute.

JACK SI VREJUL DE FASOLE

Un băieţel pus pe şotii dar cu suflet mare, dornic să-şi ajute mama, reuşeşte prin forţa magică a unui vrej de fasole fermecat să ajungă pe tărâmul Uriaşului, pe care îl învinge cu isteţime şi curaj. Îşi răzbună astfel tatăl (pierdut cu mult timp în urmă în ţara Uriaşului) şi asigură un trai decent pe viitor familiei sale. Veniţi să îl vedeţi la Teatrul „Țăndărică”, să-i fiţi alături în lupta cu Uriaşul, să fiţi martorii unui spectacol cu păpuşi de diverse tipuri şi dimensiuni şi cu actori la vedere!

Ascunde detalii eveniment

Calendar evenimente

Alte evenimente din aceeasi categorie

TEATRU COPII

Departe de casa

20 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

Cei trei purcelusi

22 decembrie - Sala Ion Lucian ( Sala Mare Excelsior )

ALBA CA ZAPADA

27 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

CRAIASA ZAPEZII

28 decembrie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

MICA SIRENA

3 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

OMUL DE ZAPADA CARE VOIA SA INTALNEASCA SOARELE

4 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

CAPRA CU TREI IEZI

6 ianuarie - Teatrul Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

7 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

PUNGUȚA CU DOI BANI

7 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

7 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

13 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

13 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

14 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

RIDICHEA URIAȘĂ

14 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

Isprăvile Motanului Încălţat

14 ianuarie - Clubul Țăranului

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

CRAIASA ZAPEZII

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

URSUL PĂCĂLIT DE VULPE

20 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

LAMPA LUI ALLADIN

21 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Sânziana şi Pepelea

21 ianuarie - Clubul Țăranului

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

MOTANUL INCALTAT

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

RIDICHEA URIAȘĂ

27 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Anima Studio

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Petrecere cu peripetii

28 ianuarie - Teatrul Elisabeta

TIGRISORUL PETRE

28 ianuarie - Teatrul de Animatie Țăndărică - Sala Lahovari

Frumoasa din Pădurea Adormită

28 ianuarie - Clubul Țăranului

Danilă Prepeleac

11 februarie - Teatrul Elisabeta